Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Звіт про роботу Лугинської селищної ради та її виконавчих органів за 2024 рік

Дата: 11.04.2025 13:48
Кількість переглядів: 101

 

Фото без опису

Шановні жителі Лугинської територіальної громади!

 

          Ще один рік війни... Рік випробувань та викликів, які долали разом — усією громадою. Ми стали стійкішими та витривалішими, сфокусувалися на головному — допомозі Захисникам, безпеці мешканців громади, забезпеченні сталості критичної інфраструктури, турботу про тих, хто потребує підтримки. Разом робили все, аби кожен наступний день наближав нас до Перемоги.

           Шановні земляки, дякую вам за спільну працю і її результати, за ініціативу й мотивацію, за те, що ми єдині у прагненні відстояти країну і розвивати громаду.

           Безмежна шана і вдячність нашим Захисникам і Захисницям за надію на майбутнє, за кожен клаптик звільненої від окупантів землі.

           Вклоняюся пам'яті Героїв, які віддали життя за нашу свободу. Схиляю голову перед матерями, вдовами, дітьми, які втратили своїх синів, чоловіків, батьків, рідних...

           Світла пам'ять Героям! Щохвилини пам'ятаймо, кому ми завдячуємо. Вони захищають нас там, а наше завдання — тримати тил й активно допомагати воїнам, що ми й робили попередні 365 днів.

Як жила та працювала громада протягом цього року — далі у звіті.

 

МІЖСЕСІЙНА ТА СЕСІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

            Протягом 2024 року було проведено 20 засідань виконавчого комітету селищної ради на яких розглянуто та ухвалено 311 рішень, відбулось 13 пленарних засідань сесії селищної ради де прийнято 250 рішень.

            За звітний період працівниками загального відділу надано 264 витяги із  рішень, що стосуються земельних питань. Через систему електронної взаємодії направлено 77 заяв про державну реєстрацію заповітів та отримано 77 витягів про реєстрацію заповітів у спадковому реєстрі.

            До селищної ради надійшло 3 191 вхідний документ, отримано 9 запитів на публічну інформацію та 919 заяв від жителів громади. Всі документи опрацьовані в установлені  терміни.

            На офіційних сторінках селищної ради в мережі Інтернет було розміщено 3 375 публікацій, інформацій про події, що відбулися в громаді, районі та області.

Фото без опису

ЗАХОДИ ПРОТИДІЇ ЗБРОЙНІЙ АГРЕСІЇ російської федерації ПРОТИ УКРАЇНИ, ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

 

           Протягом 2024 року на виконання Програми заходів національного спротиву та територіальної оборони з місцевого бюджету було направлено 1,3 млн. грн. Ці кошти передані військовим частинам відповідно до отриманих запитів.

           Передано до обласного бюджету на проведення робіт з будівництва фортифікаційних споруд для оборони кордонів 500,0 тис. грн.

           Працівниками селищної ради було виготовлено та передано для боротьби з  автотранспортом ворога 1,5 тис. штук металевих їжаків та 10 протитанкових.

           Працівниками селищної ради зібрано 135,5 тис. грн. власних коштів, які передані землякам, що захищають Україну.

Фото без опису

           З початку повномасштабного вторгнення громада прихистила біля 1,2 тис. внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Станом на 01 січня 2025 року на обліку в відділі соціального захисту та охорони здоров’я перебуває 638 осіб, з них отримують виплати 110 осіб.

           Протягом року громада співпрацювала з міжнародними та благодійними фондами України: ЮНІСЕФ, КАРІТАС, Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців.

           Так, фондом КАРІТАС надано допомогу дев’яти сім’ям ВПО на ремонт житла на загальну суму майже 600,0 тис. грн.

            Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців надано будівельні матеріали для облаштування ванної кімнати у місці компактного проживання ВПО в с. Радогоща: душова кабіна, умивальник, електричний бойлер та інші необхідні матеріали.

Фото без опису

            Продовжувалось цілодобове оповіщення старост старостинських округів та жителів громади у разі повітряної тривоги у месенджері «Viber».

           Протягом року організовано проведення 12 засідань селищної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

           Розпочато роботи щодо облаштування приміщення для організації та потреб місцевої пожежної команди в с. Остапи. Проводилась робота щодо покращення матеріально-технічної бази діючих пожежних станцій: закуплено 6 пожежних рукавів, від районного управління ДСНС отримано 9 комплектів бойового пожежного одягу. Загалом на здійснення діяльності місцевої пожежної охорони з місцевого бюджету було направлено 708,4 тис. грн.

           Підготовлено та укладено 5 договорів на виконання мобілізаційних завдань та 4 додаткові угоди до діючих договорів.

           Проведено технічне обслуговування вогнегасників по закладах освіти, культури та адміністративних приміщеннях селищної ради. Придбано 20 нових.

 

ВЕТЕРАНСЬКА ПОЛІТИКА

 

            Ветеранська політика - це пріоритетний і самостійний напрямок державної політики. Держава гарантує низку соціальних послуг для військовослужбовців і ветеранів. Ними захисники та члени їхніх сімей можуть скористатися на будь-якому етапі проходження служби.

            Ветерани та ветеранки після демобілізації повертаються в громаду, а їхні родини та сім’ї загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України постійно знаходяться в громаді. Ніхто з ветеранської спільноти не має залишитися наодинці з труднощами, хоч би якими вони були. 

            Одним із першочергових завдань органів місцевого самоврядування є комплексна підтримка військовослужбовців, ветеранів війни, сімей загиблих (померлих, зниклих безвісти за особливих обставин) Захисників і Захисниць України.

             Для реалізації ветеранської політики здійснюється ряд заходів спрямованих на супровід та взаємодію з ветеранами війни та членами їхніх родин, членів сімей загиблих (померлих), зниклих безвісти ветеранів війни, Захисників і Захисниць України.

            У селищній раді утворено відділ у справах ветеранів, працівниками якого за 2024 рік створено:

  • Базу даних щодо мобілізованих військовослужбовців, які захищають суверенітет та цілісність нашої держави;
  • Базу даних щодо наших земляків, які отримали поранення та мають групу інвалідності;
  • Базу даних щодо військовослужбовців, які зникли безвісти або перебувають в полоні;
  • Базу даних по дітях, батьки яких демобілізовані, мають інвалідність або продовжують захищати незалежність нашої держави.

            З метою підтримки ветеранів прийняті та діють Програми вшанування  пам’яті  загиблих Захисників та Захисниць України, Організації безоплатного поховання померлих (загиблих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні, Соціальної підтримки ветеранів війни, військовослужбовців та членів їх сімей.

           На виконання заходів даних Програм з місцевого бюджету було направлено 344,3 тис. грн.

 

БЮДЖЕТ

 

            Протягом 2024 року, в умовах дії воєнного стану в Україні, своєчасно та в повному обсязі проводилось фінансування соціально-захищених видатків, здійснювався контроль балансу надходжень та витрат, стану виконання бюджету та фінансово-бюджетної дисципліни.

            Власна доходна частина селищного бюджету виконана на 105,2%, понад план отримано 4 млн. 395,5 тис. грн.

            Найбільшу питому вагу у структурі власних надходжень загального фонду займає податок на доходи фізичних осіб – 45,4%. У порівнянні з показником 2023 року надходження зросли на 21% або на 6 млн. 579,7 тис. грн. Найбільші платники – ТОВ «Сталь Груп Енерджі», ТОВ «Літки Солар», Філія ДП «Ліси України».

            Надходження від плати за землю займають 19% у структурі надходжень, протягом року таких платежів надійшло 15,7 млн. грн. Найбільші платники – ТОВ «АгроІнвест Лугини», ТОВ «АГРО Луг».

            Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів склала майже 9,0%, надійшло 7,4 млн. грн.

            Поряд з цим, маємо серйозні проблеми щодо погашення податкового боргу з обов’язкових платежів до місцевого бюджету юридичними особами, фізичними особами – підприємцями та жителями громади. Станом на 01 січня 2025 року загальна кількість боржників становить 2 146 платників, податковий борг яких становить 7,8 млн. грн., із них плата за землю – 1 801 боржник, які боргують 4,8 млн. грн.

            Заборгованість зросла через те, що не всі громадяни – боржники проінформовані про наявну у них заборгованість.

             З покращення ситуації з даного питання протягом року проводились засідання відповідної комісії виконавчого комітету селищної ради,  на яких затверджувались заходи щодо зменшення заборгованості, готувались та направлялись листи з претензійними умовами, здійснювалась передача матеріалів до правоохоронних органів щодо примусового стягнення.

              За звітний період видатки бюджету склали 151,6 млн. грн., у тому числі по галузях:

  • Освіта – 92,3 млн. грн.;
  • Охорона здоров’я – 5,8 млн. грн.;
  • Соціальний захист та соціальне забезпечення – 7,1 млн. грн.;
  • Культура і мистецтво – 5,0 млн. грн.;
  • Фізична культура і спорт – 2,6 млн. грн.;
  • Житлово-комунальне господарство – 6,8 млн. грн.

 

АДМІНІСТРАТИВНІ ПОСЛУГИ

 

             З метою забезпечення прав громадян на отримання якісних адміністративних послуг на території громади функціонує Центр надання адміністративних послуг селищної ради, який результативно взаємодіє з суб’єктами надання адміністративних послуг. Одним із основних принципів, на яких базується робота Центру, є доступність, зручність, своєчасне, повне та якісне надання адміністративних послуг.

            У Центр щодня звертаються громадяни для отримання послуг державної влади та місцевого самоврядування. Незважаючи на війну, ЦНАП продовжує працювати задля задоволення потреб населення та забезпечення отримання своєчасних та якісних адміністративних послуг мешканцями  громади та внутрішньо переміщеними особами.

             За звітний період надано  7 212 адміністративних послуг, з них:

  • реєстрація юридичних та фізичних осіб – підприємців – 233;
  • видано витягів з ЄДР – 87;
  • послуг з реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання особи – 967;
  • видано витягів про реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання особи – 4 617;
  • послуги ДЗК – 563;
  • взято на облік внутрішньо переміщених осіб – 18;
  • оновлено дані в ЄДР призовників, військовозобов’язаних та     резервістів – 524.

Від надання платних послуг до бюджету надійшло 226,0 тис. грн.

Для забезпечення безперебійної роботи адміністраторів ЦНАПу за сприяння БО «БФ Євгена Пивоварова» встановлено систему енергозбереження «Тесла» вартістю 236,2 тис. грн.

Фото без опису

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

 

             У складних умовах протистояння збройній агресії, держава  взяла на себе зобов'язання безумовного забезпечення соціальних гарантій.

             Протягом звітного року до відділу соціального захисту звернулись 4 872 жителі громади. Прийнято та внесено в програмний комплекс «Соціальна громада» - 1 584 звернення, в програму для надання соціальної допомоги «Єдина Інформаційна Система Соціальної сфери» - 1 012 звернень.

             Надійшло 882 звернення щодо придбання твердого палива та отримання пільг за спожиті житлово-комунальні послуги. 495 осіб звернулось за отриманням субсидій.

            Проводилась робота щодо підтримки вразливих верств населення  та оздоровлення дітей громади за межами області. З цією метою була налагоджена співпраця з різними Благодійними фондами та фундаціями: БФ «Українська фундація милосердя», БФ Торгово-промислової палати України «Разом з Україною», БО «Благодійний фонд Геннадія Буткевича».

            Загалом протягом 2024 року було оздоровлено 24 дитини в Закарпатській області, Німеччині та Естонії.

            Також протягом року надавались продуктові набори сім’ям загиблих та зниклих безвісти, багатодітним сім’ям, внутрішньо переміщеним особам.

            БО «Благодійний фонд Геннадія Буткевича» було надано 300 новорічних подарунків на загальну суму 173,5 тис. грн.

Фото без опису

             У відділенні соціальної допомоги КУ «Центр надання соціальних послуг» перебувало на обслуговуванні 375 осіб, якими здійснено 32 256 відвідувань та надано  згідно Державного стандарту догляду  вдома 93 646 послуг.

             Соціальними послугами охоплено 35 дорослих та 43 дитини, які опинились в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги для їх вирішення.

             В рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» відвідано 10 сімей, які опинились у складних життєвих обставинах.

             Перед початком опалювального сезону проведено роз’яснювальну роботу з 13 особами/сім’ями вразливих категорій щодо запобігання нещасних випадків під час опалювального сезону.

Фото без опису

 

ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА ДІТЕЙ, ПОЗБАВЛЕНИХ БАТЬКІВСЬКОГО ПІКЛУВАННЯ

 

            Завдяки спільній роботі суб’єктів соціальної роботи, на території громади своєчасно виявляються діти, які потребують соціального захисту. Це дає змогу своєчасно надати їм необхідну допомогу та запобігти зростанню соціального сирітства.

             З метою забезпечення прав дітей та реалізації права громадян на отримання повної та достовірної інформації про дітей, які можуть бути усиновлені або влаштовані в їхні сім’ї, а також для накопичення, зберігання, обліку, та використання даних про дітей-сиріт, опікунів, піклувальників, тощо було забезпечено роботу Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти».

             Станом на 01 січня 2025 року на первинному обліку перебувало 57 статусних дітей, у тому числі 29 дітей-сиріт, 28 дітей, позбавлених батьківського піклування.

            Із них 47 дітей перебуває під опікою та піклуванням, 3 – в дитячих будинках сімейного типу, 4 – в прийомних сім’ях.

            Протягом року спільно з працівниками ювенальної превенції поліції, поліцейськими громади проведено 25 профілактичних рейдів, під час яких обстежено 53 сім’ї, в яких проживають 181 дитина.

            Організовано та проведено 13 засідань комісії з питань захисту прав дитини.

Фото без опису

ЕКОНОМІЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЖИТЛОВО–КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО

 

            Проведено інвентаризацію та затверджено Перелік майна комунальної власності територіальної громади.

            Проведено один аукціон на право оренди майна.

            Загалом протягом року до місцевого бюджету надійшло 317,8 тис. грн. коштів від оренди майна комунальної власності.

            Проводиться процедура щодо визнання нежитлових приміщень, розташованих в с. Літки, с. Путиловичі та с. Кремне безгосподарними та включення їх до Переліку комунального майна.

            Здійснювались заходи щодо залучення безробітних до суспільно-корисних робіт. Так, протягом травня було створено тимчасові робочі місця для організації та проведення робіт в кількості 15 працівників за професією «Підсобний робітник».

            З метою залучення сторонньої фінансової допомоги діє Проектний офіс.

            Протягом 2024 року видатки місцевого бюджету на утримання житлово-комунального господарства склали 6 млн. 802,3 тис. грн., у тому числі на організацію благоустрою – 5,8 млн. грн. (виплата заробітної плати – 3,9 млн. грн., придбання: ПММ – 799,6 тис. грн,  дорожніх знаків 65,7 тис. грн., придбання двох снігоприбиральних відвалів для с. Великий Дивлин та Червона Волока – 80,0 тис. грн., поточний ремонт вуличного освітлення – 40,6 тис. грн.).

             На утримання вулиць та доріг комунальної власності було спрямовано 1 млн. 512,9 тис. грн.: придбано 2,5 тис. тон гравійно-щебеневої суміші, здійснено ремонт асфальтобетонного покриття пневмоструменевим методом вул. Лісова  в с. Липники, вулиць Героїв Небесної Сотні, С. Гуца, М. Грушевського, З. Сульської, Незалежності та Ч. Гірка в с-щі Лугини, вул. Садова в с. Лугинки, в с. Путиловичі – вул. Повчкова та Шевченка, с .Великий Дивлин – вул. Центральна, с. Червона Волока – вул. Молодіжна та Дивлинська, с. Зарічка – вул. Молодіжна.

              Поряд з цим, на виконання Соціальних угод,  було отримано від ТОВ «АКРІС ГРУП» 2,6 тони асфальту холодного,  який використано для ремонту вулиць в с. Бовсуни та тротуарів в с-щі Лугини. ТОВ «Гранітний кар’єр» проведено підсипку та грейдування відрізку дороги загального користування місцевого значення Жеревці – Запілля.

Фото без опису

 

ОСВІТА, ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ

 

            Станом на 01 січня 2025 року в громаді функціонують 6 ліцеїв, 3 гімназії, 2 початкові школи та 9 закладів дошкільної освіти, в яких займається 1 637 дітей.

             Освітній процес забезпечують 299 педагогів.

             З  метою покращення умов навчання та матеріально-технічної бази закладів протягом року здійснено цілий ряд заходів:

  • за підтримки Фонду ЮНІСЕФ проведено капітальний ремонт укриття в садочку «Сонечко» в с-щі Лугини;

 

Фото без опису

  • за підтримки Фонду «Діти Чорнобиля» придбано нове технологічне  обладнання для харчоблоків закладів освіти;

 

Фото без опису

  • усі заклади дошкільної освіти отримали від ЮНІСЕФ бокси «Нумо  відкривай та розвивай», набори раннього розвитку та інформаційно-розважальні плакати;
  • за програмою «Шкільний автобус» на умовах співфінансування  придбано 1 одиницю техніки вартістю 3,2 млн. грн, у тому числі кошти місцевого бюджету 1,0 млн. грн.;

Фото без опису

  • за кошти державного бюджету за програмою Нової української школи отримано підручники для учнів 1 – 9 класів на загальну суму 651,5 тис. грн.;
  • за рахунок коштів фонду «Діти Чорнобиля» придбано 23 швейні машинки та 2 оверлоки для закладів загальної середньої освіти Лугинської громади;
  • за благодійні кошти проведено придбання та заміну 11 вікон в Жеревецькому ліцеї на суму 118,0 тис. грн.;
  • за кошти місцевого бюджету в сумі 326,2 тис. грн. придбано для Лугинського ліцею меблі для їдальні, унітази для ремонту внутрішнього туалету, комплект меблів для кабінету технологій та вхідні двері;
  • за рахунок коштів обласного бюджету в сумі 99,2 тис. грн. придбано дитячий майданчик для Червоноволоцької гімназії;
  • для Кремненського  ліцею придбано  вентиляційну систему вартістю  30,0 тис. грн.;
  • для Лугинського ліцею №2 придбано керамічну плитку вартістю 42,0 тис. грн.;
  • для садочку «Сонечко» з метою безперебійної роботи придбано генератор вартістю 230,0 тис. грн., радіатори опалення – 43,0 тис. грн., лінолеум 38,1 тис. грн.

              Всі вихованці закладів освіти були забезпечені новорічними подарунками, на що з місцевого бюджету було виділено 150,0 тис. грн.

              Для проведення ремонтів придбано лако-фарбові вироби на загальну суму 547,3 тис. грн.

             Будинком дитячої творчості та ДЮСШ було забезпечено належний рівень позашкільної освіти (з результатами їх роботи можна ознайомитись в сторінці «Освіта»).

 

КУЛЬТУРА

 

             Мережа закладів культури у територіальній громаді представлена 27 клубними закладами (16 з яких є діючими), 22 бібліотеками (діючі 14), Лугинською музичною школою та народним краєзнавчим музеєм.

             Одним із головних напрямків роботи у звітному періоді була фінансова підтримки наших воїнів – земляків, через проведення благодійних концертів, ярмарок.

             В результаті було зібрано 2,5 млн. грн., що передані на підтримку Збройних Сил України.

            Для створення комфортних умов учням музичної школи проведено косметичний ремонт оркестрового класу та облаштовано внутрішню туалетну кімнату.

            В краєзнавчому музеї у народознавчих кімнатах проведено заміну підлоги.

            Не дивлячись на всі складні виклики, які диктує нам військовий час, протягом року проводились заплановані заходи, такі як:

  • фестиваль колядок та щедрівок;
  • книжкові виставки в бібліотеках громади;
  • літературно-мистецькі години;
  • заходи до Дня захисту дітей;
  • урочисті заходи до державних свят.

             Загалом протягом року проведено більше 180 різного роду культурних заходів.

Фото без описуФото без опису

 

ЗЕМЕЛЬНІ ВІДНОСИНИ

 

         Забезпечено реалізацію завдань та повноважень місцевого самоврядування у галузі будівництва, архітектури та регулювання земельних відносин.

         Підготовлено та розглянуто на сесії селищної ради 121 питання у галузі земельних відносин.

         Укладено 428 договорів оренди земельних ділянок, із них:

  • 407 договорів на землі сільськогосподарського призначення площею  465 га;
  • 21 договір оренди земель несільськогосподарського призначення площею 0,6 га.

         Було здійснено підготовку та продаж земельної ділянки комунальної власності сільськогосподарського призначення (для ведення фермерського господарства) вартістю 578,6 тис. грн.

         Через Єдину державну електронну систему у сфері будівництва було підготовлено та видано 79 документів дозвільного характеру (витяги з Реєстру будівельної діяльності щодо інформації з присвоєння адрес, паспорти для забудови земельних ділянок).

          З підприємствами, які здійснюють свою діяльність в сфері сільського господарства було укладено Угоди про соціальне партнерство, що дало можливість додатково залучити на вирішення проблем громади більше 300,0 тис. грн.

 

          Вважаю, що наша громада продемонструвала готовність вирішувати складні завдання воєнного часу. Це результат злагодженої роботи виконавчого комітету селищної ради, депутатського корпусу, колективів установ, закладів, підприємств, організацій громади, волонтерів і кожного жителя нашої громади. Ми - єдині, ми - разом, і це - головне.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь