Лугинський район, Житомирська область

Історичні відомості

Лугини - селище міського типу, районний центр Лугинського району. Засноване у 1606 році. Назва селища походить від слова «луг».

Селище Лугини розташоване у північній частині Житомирської області, в зоні Полісся. До складу Лугинської селищної ради входять п’ять населених пунктів: смт.Лугини, села – Лугинки, Станційне, Глухова, Крупчатка.

Кількість населення ради станом на 01.01.2016р. становить 5531 осіб. Лугини розташовані за 110 км від обласного центру - м. Житомир. Тут протікає річка Жерев. Територія навколо Лугинської селищної ради в основному покрита лісами.

У смт Лугини діють два  навчальні заклади: Лугинська гімназія ім. В.П. Фількова - заснована у 1871 році, як двокласне училище та ЗОШ №2 І-ІІІ ст. – заснована у 1927 р.

Також на території селищної ради працюють дитячий садок, районний будинок культури, два сільські клуби та будинок дитячої творчості. Останній відвідує багато молоді. Тут діють різноманітні гуртки, влаштовуються різні свята, конкурси. Також є музична школа, де можна отримати музичну освіту, спортивна школа, центральний стадіон.

На території ради функціонують два лісових господарства, хлібозавод та декілька підприємств з деревообробки.

В Лугинах виходить районна газета «Промінь», заснована у 1931 році.