Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Історичні відомості

Фото без опису

Лугини - селище в Коростенському районі Житомирської області, засноване у 1606 році. Назва селища походить від слова «луг».

Селище Лугини розташоване в північній частині Житомирської області, в зоні Полісся. До складу адміністративного центру Лугинської селищної ради входять п’ять населених пунктів: селище Лугини, села – Лугинки, Станційне, Глухова, Крупчатка. 

Кількість населення станом на 01.01.2024 року становить 5252 особи. Лугини розташовані за 110 км від обласного центру - м. Житомир. Тут протікає річка Жерев. Територія навколо Лугинської селищної ради в основному покрита лісами.

У селищі Лугини діють два навчальні заклади: Лугинський ліцей, заснований у 1871 році, як двокласне училище та Лугинський ліцей №2, заснований у 1927 році.

Також  працюють дитячий садок, будинок культури, два сільські клуби,  центральна бібліотека, центральна бібліотека для дітей, краєзнавчий музей та будинок дитячої творчості. Останній відвідує багато молоді. Тут діють різноманітні гуртки, влаштовуються різні свята, конкурси. Також є музична школа, де можна отримати музичну освіту, спортивна школа, центральний стадіон.

На території ради функціонує лікарня, центр первинної медико-санітарної допомоги, підприємство лісового господарства та декілька підприємств з деревообробки.

   До Дня народження селища Лугини  ВІДЕО

Лугини 2009 ВІДЕО

"Мій край, земля моїх батьків - жити тут для мене свято" ВІДЕО

"Мій край, земля моїх батьків - жити тут для мене свято" ВІДЕО 2 частина

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь