Історичні відомості

Лугини - селище міського типу Коростенського району. Засноване у 1606 році. Назва селища походить від слова «луг».

Селище Лугини розташоване у північній частині Житомирської області, в зоні Полісся. До складу адміністративного центру Лугинської селищної ради входять п’ять населених пунктів: смт Лугини, села – Лугинки, Станційне, Глухова, Крупчатка.

Кількість населення ради станом на 01.01.2016р. становить 5531 осіб. Лугини розташовані за 110 км від обласного центру - м. Житомир. Тут протікає річка Жерев. Територія навколо Лугинської селищної ради в основному покрита лісами.

У смт Лугини діють два навчальні заклади: Лугинський ліцей - заснований у 1871 році, як двокласне училище та Лугинський ліцей №2  – заснований у 1927 р.

Також  працюють дитячий садок, будинок культури, два сільські клуби та будинок дитячої творчості. Останній відвідує багато молоді. Тут діють різноманітні гуртки, влаштовуються різні свята, конкурси. Також є музична школа, де можна отримати музичну освіту, спортивна школа, центральний стадіон.

На території ради функціонує підприємство лісового господарства, хлібозавод та декілька підприємств з деревообробки.

До Дня народження селища Лугини  ВІДЕО

Лугини 2009 ВІДЕО

"Мій край, земля моїх батьків - жити тут для мене свято" ВІДЕО

"Мій край, земля моїх батьків - жити тут для мене свято" ВІДЕО 2 частина