Епідситуація щодо грипу, ГРВІ та COVID-19
За тиждень кількість хворих на ГРВІ, грип та COVID-19 збільшилась на 20%. Це – характерний для середини епідсезону підйом захворюваності. З 17 по 23 лютого захворіли 107 972 дорослих і 141 372 дітей. Водночас порівняно з минулим епідсезоном захворюваність на 17% нижча.
За прогнозом епідеміологів, тенденція до зростання захворюваності зберігатиметься впродовж наступних двох тижнів.
Рівень госпіталізацій пацієнтів з ускладненнями — не критичний. Упродовж тижня до лікарень госпіталізовано 6 927 людей, серед яких 4 133 – діти.
В усіх областях посилений епідмоніторинг – щодня аналізується ситуація з поширенням захворюваності.
З січня в Україні зареєстровано 25 летальних випадків внаслідок ускладнень захворювання грипу – померлі не мали профілактичних щеплень.
У трьох областях – Рівненській, Хмельницькій та Чернівецькій – зареєстровано перевищення епідемічного порогу високого рівня. Ще у 14 — Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Черкаській та Чернігівській областях — середній рівень. У Дніпропетровській та Миколаївській – низький. В інших областях України та місті Києві ситуація стабільна, рівень передепідемічний.
З початку епідсезону на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 2 718 757 людей, що на 17,3% менше аналогічного періоду сезону 2023-2024 років. Медики діагностували 18 329 випадків захворювання на COVID-19. Внаслідок ускладнень грипу та ГРВІ померли 108 людей.
Найдієвішим способом профілактики та зниження ризику важких ускладнень грипу та COVID-19 є вакцинація. Зробити щеплення проти грипу можна упродовж усього епідсезону. Вакцина проти грипу доступна в аптеках — станом на 23 лютого проти грипу вакцинувалися 110 834 людини. Крім того, всі області забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19. Зробити щеплення можна, звернувшись до свого сімейного лікаря.
Коростенське районне управління Держпродспоживслужби