Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Безпечність харчових продуктів: що робити, якщо придбано непридатний харчовий продукт

Дата: 13.11.2024 14:18
Кількість переглядів: 96

Фото без опису

Непридатний харчовий продукт – це продукт, який містить сторонні речовини та/або предмети, пошкоджений в інший спосіб та/або зіпсований у результаті механічних, та/або хімічних, та/або біологічних факторів.

Виявили сторонній предмет в щойно придбаному харчовому продукті? Зверніться до продавця, який згідно чинного законодавства має замінити його на аналогічний продукт належної якості або повернути сплачені кошти.

Суб’єкт господарювання, до якого ви звернулись відмовляється задовольнити ваші законні вимоги – звертаєтесь до територіального органу Держпродспоживслужби за місцем проживання із офіційним зверненням, яке є підставою для проведення позапланового заходу державного нагляду.

Для розгляду звернення важливо надати максимально повну інформацію стосовно порушення.

По перше, відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян» у зверненні має бути зазначено:

  • прізвище, ім’я, по батькові заявника;
  • місце проживання громадянина;
  • суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги.

Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

Письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ, який має містити найменування суб'єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності якого здійснюється захід.

Тому для належного розгляду питань, викладених у Вашому зверненні, звертаємо увагу на важливість наявності такої інформації: 

  • повної назва продукту;
  • повна назва і адреса виробника продукту;
  • найменування суб’єкта господарювання, який здійснює свою діяльність у зазначеному Вами магазині, зокрема його організаційно – правову форму (ТОВ, СПД, ФОП тощо);
  • адресу суб’єкта господарювання;
  • назву та адресу магазину;
  • копії документів (чек, медична довідка тощо) у разі наявності.

Направити офіційне звернення в Держпродспоживслужбу можна одним із таких способів:

  • заповнити форму на офіційному вебпорталі Держпродспоживслужби за
    посиланням;
  • написати листа на електрону пошту vet_lug@ukr.netuprav_vetkor@i.ua; g.upr@zt-dpss.gov.ua
  • в паперовому вигляді на поштову адресу: вул. Вороного Юрія, 55, м. Житомир, 10002.

Зазначаємо, що відповідальність за пропонування до реалізації або реалізація харчових продуктів, які є шкідливими для здоров’я людини – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі сорока мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі двадцяти п’яти мінімальних заробітних плат.

Щодо компенсаціїі (моральної, фізичної, майнової) – такі питання вирішуються між споживачем і продавцем/виробником самостійно або в судовому порядку.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь