Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ВАЖЛИВЕ ПРО ЛЯМБЛІОЗ – ПОШИРЕНУ ПРОТОЗОЙНУ ПАРАЗИТАРНУ ІНФЕКЦІЮ

Дата: 13.09.2024 13:48
Кількість переглядів: 160

Фото без опису

  Лямбліоз — інфекція в тонкому кишечнику, яку викликає мікроскопічний паразит під назвою Giardia lamblia. Лямбліоз передається при контакті з інфікованими людьми. Також ним можна заразитися, вживаючи заражену їжу або воду. Домашні собаки та коти нерідко хворіють лямбліозом. Найчастіше ця інфекція зустрічається в перенаселених країнах, що розвиваються, де відсутні санітарні умови та контроль якості води.

    ПРИЧИНИ ЛЯМБЛІОЗУ

  G. lamblia виявляють у фекаліях тварин і людини. Ці паразити також процвітають у зараженій їжі, воді та ґрунті та можуть виживати поза носієм впродовж тривалого часу. Випадкове їх споживання може призвести до інфекції.

  Найпоширенішим способом зараження лямбліозом є вживання води, що містить G. lamblia. Забруднена вода може бути в басейнах та водоймах. Джерелами забруднення є фекалії тварин, пелюшки та сільськогосподарські стоки.

  Через їжу зараження лямбліозом зустрічається рідше, оскільки тепло вбиває паразитів. Погана гігієна під час приготування їжі або вживання продуктів, промитих у зараженій воді, може сприяти поширенню паразитів.

  Лямбліоз передається й при особистому контакті. Заразитися також можна при зміні підгузка дитині або під час роботи в дитячому садку. Діти мають високий ризик захворіти на лямбліоз. Крім дітей, до груп ризику інфікування належать люди із погіршенням імунного статусу та мандрівники, які відвідують країни, де не дотримуються надійних стандартів безпечності води і харчових продуктів.

  СИМПТОМИ

  Деякі люди можуть бути носіями паразитів лямблій, не відчуваючи жодних симптомів. В інших випадках, прояви з’являються через один-два тижні після зараження. До загальних симптомів належать втома, нудота, діарея або жирний стілець, втрата апетиту, блювота, здуття живота і спазми в животі, втрата ваги, надмірне газоутворення, головний біль, біль у животі.

  ЯК ДІАГНОСТУЄТЬСЯ

  Для діагностики потрібно здати зразки калу для дослідження на наявність паразитів лямблій. Існує багато способів виявлення лямблій – від мікроскопії до імунологічних методів та полімеразної ланцюгової реакції, які здатні виявляти антигени лямблій.

  МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

  У більшості випадків лямбліоз з часом проходить без лікування. Лікар може призначити певні препарати, якщо інфекція важка або тривала. Більшість фахівців рекомендуватимуть лікування протипаразитарними препаратами. Також для лікування лямбліозу використовують певні антибіотики. Не рекомендовано брати на себе рішення про прийом протипаразитарних або антибактеріальних препаратів без консультації вашого лікаря.

  ЙМОВІРНІ УСКЛАДНЕННЯ

Лямбліоз може призвести до таких ускладнень, як втрата ваги та зневоднення через діарею. Інфекція також здатна викликати у деяких людей вторинну (транзиторну) непереносимість лактози. Діти до 5 років, хворі на лямбліоз, знаходяться в групі ризику мальнутриції (недоїдання), що може перешкоджати їхньому фізичному та розумовому розвитку.

  Лямбліоз зазвичай триває від шести до восьми тижнів, але такі проблеми, як непереносимість лактози, можуть зберігатися певний час після зникнення паразитів.

  ЯК ЗАПОБІГТИ

  Щоб знизити ризик зараження, ретельно мийте руки, особливо якщо працюєте в місцях, де легко поширюються інфекції, наприклад, у дитячих садках.

  Ставки, струмки, річки та інші водойми можуть бути джерелами лямблій. Не ковтайте воду при купанні. Не пийте воду, якщо вона не була кип’ячена, або фільтрована. Краще беріть із собою питну воду в пляшці.

  Подорожуючи в регіоні, де зустрічається лямбліоз, не вживайте воду з-під крана. Також не варто чистити зубів водою з-під крана. Водопровідна вода також може міститися в льоду та інших напоях. Уникайте вживання сирих місцевих продуктів.

  Діагностика і лікування лямбліозу потребує фахових знань. Тому при підозрі на цей стан необхідно звернутися до вашого сімейного лікаря.

 

 

Коростенське районне управління Держпродспоживслужби


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь