ДО ВІДОМУ НАСЕЛЕННЯ!
Коростенське районне управління ГУ ДПСС в Житомирській області інформує про те, що відповідно до наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 15 серпня 2024 року, п. 8 Протоколу № 1 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 13 березня 2024 року в осінній період 2024 року на території Житомирської області планується проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу, з урахуванням Закону України від 24.02.2022 № 2102-ІХ Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні».
Осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу буде проводитись за участю працівників структурних підрозділів ГУ Держпродспоживслужби області, Житомирської обласної державної лікарні ветеринарної медицини, столичного лісового офісу та користувачів мисливських угідь орієнтовно в першій половині вересня наземним розподілом принад, які містять високо імунну, безпечну вакцину.
Під обробку підлягає 15010 км² території Житомирської області, на якій буде використано 375,246 тис. доз вакцини (на 1 км² 25 доз).
Для загальної обізнаності! Пероральна вакцина від сказу являє собою поживні принади у вигляді брикетів коричневого кольору розміром із сірникову коробку. Всередині брикету розміщена желеподібна капсула з вакциною. Брикети мають специфічний запах м’ясо-кісткового борошна, який приманює тварин на великих відстанях.
Після прокушування твариною капсули, вірус потрапляє на слизову оболонку порожнини рота і піднебінної мигдалини. Організм розпізнає вірус як чужорідне тіло, активує імунну систему на вироблення віруснейтралізуючих антитіл. Тварини отримують захист від інфікування вірулентним польовим вірусом сказу та не поширюють сказ, формування імунітету у тварин складає 21 день і триває мінімум 1 рік.
Пероральна імунізація від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу та при системному застосуванні дає змогу розірвати ланцюжок передачі хвороби від диких до домашніх тварин а також до людини.
Звертаємось до мешканців Лугинської ОТГ з проханням із порозумінням поставитись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки.