#тияк: Представники Житомирської ОВА взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відновлення ментального здоров’я військовослужбовців»

Дата: 25.06.2024 18:00

Міністерство оборони України провело Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Відновлення ментального здоров’я військовослужбовців» в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Конференція об’єднала фахівців ментального здоров’я військовослужбовців з 6 країн, представників Генерального Штабу, органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій та наукових установ.

Від Житомирської ОВА до заходу долучився начальник відділу з питань ветеранської політики Житомирської ОВА Денис Соколовський та представники Департаменту охорони здоров’я ОВА.

Під час конференції були розглянуті напрацювання щодо відновлення психічного та ментального здоров’я наших захисників, зокрема:

• створеного уповноваженого підрозділу з питань психологічного забезпечення та реінтеграційних заходів;
  • встановлення кваліфікаційних вимог до військових психологів;
  • підготовки спеціалістів, в тому числі із залученням фахівців країн-партнерів

Також Міноборони розробило Порядок реінтеграційних заходів із звільненими із полону, міністерство працює над підготовкою Центру реінтеграції.

Одними з основних принципів щодо відновлення ментального здоров’я військовослужбовців є системність та комплексність. Системність у цьому підході полягає у професійно-психологічному відборі військовослужбовців до лав ЗС України, підходи до якого зараз переглядаються, а також супровід військовослужбовця під час служби, в тому числі через ефективну роботу груп контролю бойового стресу.

У Міноборони мають на меті надати людині можливість відновитися з родиною та  повернутися у цивільне життя, і починати цю роботу планують ще під час проходження служби нашими захисниками.