Ротавірусна інфекція- найпоширеніша у світі «кишкова» інфекція

Дата: 25.06.2024 08:40

Ротавірусна інфекція – одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини.Ротавірус отримав свою назву від латинського слова "rota" - колесо, саме на нього схожий цей вірус, якщо розглядати його під мікроскопом.

Підхопити ротавірусну інфекцію досить легко: не достатньо ретельно вимити руки, покупатися у забрудненій водоймі чи проконтактувати з хворим. Заразитися ротавірусом можна і під час контакту із забрудненими поверхнями і предметами: іграшками, підлогою, меблями, одягом, під час їжі тощо.

Ротавірус може залишатися на поверхнях протягом тижнів та навіть місяців.

Перебування у місцях скупчення людей і обмежений доступ до чистої води - передумови появи та поширення «кишкових» захворювань. Вони легко передаються від людини до людини. Перші ознаки ротавірусної інфекції - різке підняття температури і блювота, пізніше з’являється тривала діарея.

У здорової дорослої людини ротавірусна інфекція може мати лише легкі прояви та симптоми або не мати їх взагалі. Проте для немовлят і дітей раннього віку це захворювання є небезпечним через ризик швидкого зневоднення. Зазвичай, інкубаційний період при інфікуванні триває 2 дні. Блювота та діарея можуть тривати від трьох до восьми днів.

Специфічного лікування ротавірусної інфекції немає - лише симптоматичне лікування.

В Україні не використовується рутинна вакцинація проти ротавірусної інфекції.

Заходи індивідуальної профілактики такі ж, як і при будь-якої гострої кишкової інфекції:

– дотримуйтеся особистої гігієни, мийте частіше руки, особливо перед їжею і після відвідин туалету;

– не вживайте в їжу немиті овочі, фрукти і зелень;

– проводьте правильну кулінарну і термічну обробку харчових продуктів, дотримуйтесь умов і термінів їх зберігання;

– не вживайте воду з невідомих джерел, пийте кип’ячену або очищену воду;

– намагайтеся не харчуватися на вулиці, це стосується особливо дітей.

Медики попереджають: якщо вас спіткала хвороба, не займайтеся самолікуванням, зверніться до медичних працівників.

Коростенське районне управління Держпродспоживслужби