ОГОЛОШЕННЯ про формування списку присяжних для Лугинського  районного суду Житомирської  області

Дата: 15.05.2024 15:13

Відповідно до вимог ст. 64 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», на підставі подання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській  області, зметою забезпечення належного здійснення судочинства на території на яку поширюється юрисдикція Лугинського  районного суду Житомирської  області, Лугинська селищна  рада формує список присяжних для Лугинського районного суду Житомирської  області у кількості 15 осіб.

Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

Не включаються до списків присяжних громадяни:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного;

3) які мають не зняту чи не погашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку),військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці,посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члениВищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

б) громадяни, які досягли шістдесяти п'яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Усіх бажаючих бути присяжними, просимо звертатися до виконавчого апарату Лугинської селищної  ради за адресою: вулиця Михайла Грушевського, будинок 2 а, смт Лугини та подати до 20 липня 2023 рокутакі документи:

1. Власноручно написану заяву про включення до списку присяжних Лугинського районного  суду Житомирської області (згідно доданого зразка);

2. Ксерокопії паспорта громадянина України (1 - 4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання) або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ІD-картки та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування;

3. Документ, що підтверджує відсутність судимостей;

4.Документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного;

5. Згода на обробку персональних даних (включена до заяви);

6. Довідку з місця роботи або копію трудової книжки (перша сторінка та сторінка з останнім записом), у разі, якщо особа безробітна.

Довідкова інформація:

Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законодавством України, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Присяжні виконують обов’язки, визначені пунктами 124-6 частини сьомої статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»:

• справедливо, безсторонньо та своєчасно розглядати і вирішувати судові справи відповідно до закону з дотриманням засад і правил судочинства;
  • дотримуватися правил суддівської етики, у тому числі виявляти та підтримувати високі стандарти поведінки у будь-якій діяльності з метою укріплення суспільної довіри до суду, забезпечення впевненості суспільства в чесності та непідкупності суддів;
  • виявляти повагу до учасників процесу;
  • не розголошувати відомості, які становлять таємницю, що охороняється законом, у тому числі таємницю нарадчої кімнати і закритого судового засідання;
  • виконувати вимоги та дотримуватися обмежень, установлених законодавством у сфері запобігання корупції.

Присяжні є суб’єктами декларування:

Відповідно до підпункту г пункту 1 статті 3  Закону України “Про запобігання корупції” присяжні є суб’єктами на яких поширюється дія цього Закону (під час виконання ними обов’язків у суді). Тому, зобовʹязані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування  шляхом заповнення її на офіційному веб-сайті Національного агентство з питань запобігання корупції.

Зразок заяви

Лугинська селищна рада

( П.І.П кандидата в присяжні у родовому відмінку)

( постійне місце проживання кандидата  в присяжні)

(контактний номер телефону)

(електронна адреса кандидата в присяжні)

Заява

Прошу обрати мене до складу присяжних Лугинського районного суду Житомирської  області.

Обставини, передбачені частиною другою ст. 65 Закону України « Про судоустрій і статус суддів», які унеможливлюють мою участь у здійснені правосуддя відсутні.

Надаю згоду на обробку і використання моїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», а також оприлюднення відомостей стосовно мене як кандидата в присяжні на офіційному сайті Лугинської селищної ради Коростенського району Житомирської  області.

Перелік документів, що додаються до заяви:

« _____» ________________ _________                                              підпис