Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Підсумки тижня: Захист Північного кордону, Дитячий фонд ЮНІСЕФ, Міжнародний Саміт міст і регіонів, «Прозорість та підзвітність», «Пліч-о-пліч. Разом переможемо»

Дата: 13.05.2024 13:06
Кількість переглядів: 69

Фото без опису

На майданчику офіційного медіацентру ОВА начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко традиційно підбив підсумки роботи за тиждень.

 

Продовжуємо напружено працювати над посиленням захисту кордону. Під час наради з підрядниками, які задіяні у будівництві додаткових фортифікаційних споруд, проаналізували поточний стан виконання робіт, визначили додаткові потреби та першочергові питання, які потребують вирішення задля прискорення будівництва.

 

Детально обговорили взаємодію між усіма учасниками: адміністрацією, будівельниками, громадами, лісівниками, контролюючими органами. Посилення захисту кордону – наша спільна мета – маємо зробити все необхідне, щоб роботи були виконані якісно та у встановлені терміни.

 

Оборонні споруди на кордоні це наш внесок у захист наших військових та наближення Перемоги.

 

Також на цьому тижні разом з представниками українського Уряду, наших міжнародних партнерів та громад з усієї країни обговорили важливі проєкти підтримки та розвитку нашої молоді. Майданчиком для цієї надважливої дискусії став форум «Діти та молодь у центрі відновлення громади – партнерство та рішення на децентралізованому рівні», організований дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ.

 

Після повномасштабного вторгнення наша область стала однією з перших, хто розпочав системну роботу з Дитячим фондом ООН. В рамках підписаного майже 2 роки тому меморандуму ми активно втілюємо у життя низку проєктів спрямованих на підтримку дітей та молоді.

 

Завдяки плідній співпраці нам вдалося суттєво покращити стан укриттів в школах та лікарнях. Створити мережу сучасних STEAM-лабораторій, цифрових освітніх центрів та дитячих просторів «Спільно», а також перший в Україні тренінгово-ресурсний центр на базі Медичного інституту, впровадити у життя послугу медичного догляду за новонародженими за місцем їх перебування і багато чого іншого.

 

Житомирська обласна військова адміністрація активно працює для того, щоб залучити молодь до суспільно-політичних процесів у житті області. Наразі, навіть попри війну продовжують роботу 14 молодіжних громадських рад. Також в рамках співпраці з ЮНІСЕФ в громадах області активно ведеться робота зі створення 6 нових молодіжних центрів, де молодь зможе отримувати цілу низку важливих послуг від спеціалістів, проводити зустрічі та заходи, працювати над саморозвитком. До кінця червня мають бути проведені всі необхідні роботи.

 

Наприкінці тижня разом з колегами з інших обласних військових адміністрацій, мерами міст взяли участь в роботі Другого Міжнародного Саміту міст і регіонів, що відбувся в Києві в рамках роботи Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

 

Цей захід відвідали також Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола та представники іноземних делегацій з США, Австрії, Німеччині, Італії, Бельгії, Франції, Данії, Польщі, Канади, Чехії, Латвії, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Молдови, а також представники Ради Європи та Європейського комітету регіонів.

 

Головна мета Самміту – об‘єднати на одному майданчику українські та іноземні місцеві громади задля спільного партнерства, взаємопідтримки, обміну досвідом з метою перемоги та відновлення України, встановлення і гарантування миру і безпеки.

 

Слід відзначити, що Житомирщина є активним учасником цього процесу. Ми постійно розвиваємо співпрацю з країнами та містами Європи на обласному рівні, а також між окремими громадами. В області створений та успішно працює Регіональний офіс міжнародного співробітництва, який акумулює існуючі напрацювання задля розширення такої співпраці.

 

Україна впевнено рухається шляхом євроінтеграції та обов’язково посяде належне місце серед країн вільної демократичної Європи.

 

Продовжуємо діяльність робочої групи «Прозорість та підзвітність» при Житомирській обласній військовій адміністрації.

 

Наші фахівці постійно проводять моніторинг та аналіз закупівель на території Житомирщини, задля запобігання зайвим витратам в умовах воєнного стану.

 

Завдяки роботі групи вже вдалося зекономити понад 1,2 млрд грн від початку року. Додатково сума скасованих закупівель від початку року сягає вже понад 561 млн гривень.
Також слід зазначити, що громади активно закуповують безпілотники аби допомогти нашому війську. Загалом було закуплено 600 різних модифікацій, а також засоби радіоперешкод та приціли нічного бачення.

 

Зараз дуже важливо забезпечити справедливий та прозорий розподіл коштів з урахуванням особливостей воєнного стану, тому продовжуємо працювати далі та докладати максимальних зусиль.

 

Вже завершився III етап змагань «Пліч-о-пліч Шкільні ліги» і майже два тижні поспіль команди активно тренуються для участі в обласному етапі.

 

Наразі у 24 навчальних закладах проходять інтенсивні командні тренування. Відпрацьовуються технічні елементи гри, взаємодія гравців у нападі та захисті. У черліденгу дівчата максимально відпрацьовують всі специфічні рухи, які повинні виконуватися в унісон.

 

Рівно за тиждень 28 команд з п’яти видів спорту розпочнуть змагання в обласному етапі. Його переможці представлятимуть нашу область у Всеукраїнських змаганнях Пліч-о-пліч.
Тож до зустрічі на наступному етапі змагань. Пліч-о-пліч разом переможемо!

 

Війна продовжується і наші воїни щодня здійснюють подвиги на полі бою, тому ми повинні їм допомагати, бо в єдності наша сила. Слава Україні!

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь