Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Можливості для ветеранів війни щодо зубопротезування та планової стоматологічної допомоги

Дата: 08.05.2024 09:37
Кількість переглядів: 106

Фото без опису

Міністерство охорони здоровʼя спільно з Національною службою здоров'я України запустили пілотний проєкт «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України».

Це додаткова до Програми медичних гарантій ініціатива, на яку у бюджеті 2024 передбачено 750 млн грн. 

Скористатися програмою безоплатного зубопротезування пацієнт може один раз протягом року. Гранична вартість наданих медичних послуг, згідно з постановою уряду, не може перевищувати 14 984 гривні.

Послугу безоплатно зможуть отримати:

  • учасники бойових дій;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • військовослужбовці.

Наразі такі послуги надаються в 45 медзакладах України, які законтрактовані НСЗУ. МОЗ повідомило, що укладання та підписання договорів триває, тож перелік медзакладів розширюватиметься.

Щоб отримати послугу, необхідно звернутися до медичного закладу, який входить до списку законтрактованих учасників пілотного проєкту. Попередньо отримавши направлення від лікаря-стоматолога, підготувати пакет копій документів, показати оригінали та написати заяву.

З детальним переліком документів, послуг та законтрактованими медичними закладами можна ознайомитися на сайті НСЗУ за посиланням:  https://bit.ly/3WlQ1sQ. А в разі виникнення додаткових питань, можна звернутися до операторів контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

У свою чергу, Міністерство у справах ветеранів України зараз спільно з Міністерством охорони здоров’я опрацьовує остаточний варіант змін, що пропонуються внестися до постанови КМУ від 27.02.2024 № 212 “Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”. 

Ці зміни передбачатимуть надання планової стоматологічної допомоги, яка не входять до Програми медичних гарантій Пакет “Стоматологічна допомога дорослим та дітям” та не покривається в рамках пілотного проєкту “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”.

Відповідно до змін, які пропонуються внести:

  • гранична вартість наданих медичних послуг одному пацієнту, що підлягають оплаті за договором, не повинна перевищувати 24 952,54 грн (обраховано НСЗУ);
  • орієнтовна кількість забезпечених плановою стоматологічною допомогою 40 000 осіб.

Мінветеранів пропонує: бюджетні призначення, що передбачені Міністерству у справах ветеранів України у 2024 році у загальному фонді державного бюджету за програмою 1501040 “Заходи з ментальної, спортивної, фізичної, психологічної реабілітації та професійної адаптації” у розмірі 1 000 000 грн, передати МОЗ для забезпечення фінансування надання планової стоматологічної допомоги, шляхом внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік”.

А також визначити категорії тих, хто може отримати таку медичну послугу із планової стоматології, а саме:

  • учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19-25 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • особи з інвалідністю внаслідок війни, зазначених у пунктах 11-16 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь