Безоплатний капітальний ремонт житлового будинку
Заява про проведення безоплатного ремонту
Хто має на це право?
Особи з інвалідністю внаслідок війни
Як це зробити?
Насамперед потрібно подати до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцем свого постійного проживання і реєстрації письмову заяву.
Далі орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування утворює комісію у складі спеціалістів житлово-експлуатаційних і ремонтно-будівельних організацій, представників органу, що фінансує виконання ремонтних робіт, та інших уповноважених осіб.
Після обстеження будинку, квартири комісія складає перелік, визначає види і обсяги робіт, які необхідно виконати, з урахуванням часу проведення останнього капітального ремонту та виходячи з переліку основних робіт, орієнтовної тривалості ефективної експлуатації елементів будинку, квартири.
Рішення про проведення безоплатного капітального ремонту приймається у місячний термін після подання заяви особою на підставі результатів обстеження комісією.
За результатами обстеження будинку, квартири складаються дефектний акт, кошторисний розрахунок і визначається загальна вартість капітального ремонту.
При цьому безоплатний капітальний ремонт проводиться у встановленому порядку підприємствами, які відповідно до законодавства мають право на виконання таких робіт, на замовлення органу, що є головним розпорядником коштів місцевого бюджету.
Пам’ятайте, що особи з інвалідністю внаслідок війни не мають права на грошову компенсацію у разі проведення капітального ремонту власними силами.
Періодичність проведення ремонту визначається органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, але не частіше одного разу на 10 років.
Де це написано?
Ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»