Отримання довгострокових кредитів для індивідуальних забудовників на селі
Хто може отримати?
Учасники бойових дій, члени сім'ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які загинули або померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час участі в АТО, які постійно проживають (або переселилися для постійного проживання) в сільській місцевості та працюють на підприємствах, установах, що функціонують в сільській місцевості.
Які вимоги?
- Проживання в сільській місцевості.
- Будівництво в сільській місцевості.
- Робота в сільській місцевості.
Скільки можна отримати?
- До 300 000 грн. для спорудження нового житлового будинку.
- До 200 000 грн. для придбання житлового будинку.
- До 50 000 грн. для проведення інженерних мереж.
- До 150 000 грн. для добудови будинку або реконструкції існуючого.
Майте на увазі, що одержання кредиту надається індивідуальному забудовникові тільки один раз. Військовозобов’язаним та резервістам, - з моменту призову під час мобілізації і до закінчення проходження військової служби в особливий період, а військовослужбовцям з початку і до закінчення особливого періоду відсотки за користування кредитом не нараховуються.
Як це зробити?
Потрібно звернутись до відповідного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі. Не пізніше 30 днів з дати реєстрації заяви забудовника виконавчий орган фонду приймає рішення про надання або відмову в наданні кредиту.
Які документи потрібні?
- Заява на ім’я керівника виконавчого органу фонду про надання кредиту.
- Клопотання органу місцевого самоврядування про надання кредиту.
- Паспорт громадянина України.
- Довідка про склад сім'ї.
- Довідка про доходи позичальника і членів його сім'ї, одержані за попередні шість місяців, та/або довідку, видану органом місцевого самоврядування, про ведення особистого селянського господарства.
- Довідка, видана органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, про наявність (або відсутність) приватного житла.
- Копія документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків придбання житла).
- Проектно-кошторисна документацію або будівельний паспорт, вартість виготовлення яких може входити за згодою позичальника до суми кредиту (крім випадків придбання житла).
- Довідка про працевлаштування на підприємстві, в установі та організації, що функціонує в сільській місцевості.
- Заява власника житла чи об’єкта незавершеного житлового будівництва про згоду продати його із зазначенням погоджених з позичальником ціни та інших істотних умов договору купівлі-продажу (в разі придбання житла).
- Документи, що підтверджують статус осіб.
Даний перелік документів є основним, але можуть бути витребувані додаткові документи, виходячи з цільового призначення кредиту.