Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Пільги на житлово-комунальні послуги

Дата: 04.04.2024 09:25
Кількість переглядів: 110

Фото без опису

Які пільги і кому надаються?

Які норми споживання в межах яких надається пільга?

Які потрібні документи?

Які документи потрібні для сімей, що складаються з непрацездатних осіб?

Яким чином це відбувається?

Як скористатися пільгою членам сім’ї? 

Де це написано?

Які пільги і кому надаються?

Пільги на оплату газу, електроенергії, опалення, квартирної плати та інших комунальних послуг гарантуються:

  • учасникам бойових дій у розмірі 75%,
  • особам з інвалідністю внаслідок війни у розмірі 100%,  
  • членам сімей загиблих у розмірі 50%.

При цьому пільги надаються незалежно від форми власності та виду житла.

Які норми споживання в межах яких надається пільга?

Пільга надається на 21 кв. м. площі на кожну особу, яка має право на знижку та постійно проживає у житловому приміщенні.

При наявності сім’ї знижка поширюється на додаткові 10,5 кв.м. Тобто загальна площа, на яку розповсюджується знижка - 31,5 кв.м.

Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб пільга надається на 42 кв.м. площі на кожну особу, яка має право на знижку та постійно проживає у житловому приміщенні. До цього додаються додаткові 21 кв.м. на членів сім’ї. Тобто загальна площа, на яку розповсюджується знижка 63 кв.м.

За рішеннями органів місцевого самоврядування учасникам АТО та членам їх сімей можуть надаватися додаткові знижки на оплату комунальних платежів. За додатковою інформацією звертайтеся до сільських, міських, районних, обласних рад за місцем проживання.

Які потрібні документи?

  1. Заява про оформлення пільги (зразок надається в управлінні соцзахисту).
  2. Оригінал та копія ветеранського посвідчення.
  3. Деякі органи місцевого самоврядування надають пільгу на основі довідки та інших документів, які засвідчують участь в АТО/ООС (заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях).
  4. Оригінал та копія паспорту (стор. 1, 2 та сторінка, де зазначена остання реєстрація або зняття з реєстрації).
  5. Оригінал та копія ідентифікаційного номера.
  6. Оригінал та копія довідки про склад сім’ї з ЖЕО.
  7. Оригінал та копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей пільговика.
  8. Квитанції про сплату рахунків за комунальні послуги (усі, що є).

Які документи потрібні для сімей, що складаються з непрацездатних осіб?

На кожного члена сім’ї, зазначеного у довідці про склад сім’ї, і зокрема є:

  • неодруженою повнолітньою дитиною пільговика, яка визнана особою з інвалідністю з дитинства І чи ІІ групи або особою з інвалідністю І групи;
  • особою, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни війни І групи (при оформленні пільги такою особою з інвалідністю внаслідок війни війни) та доглядає за ним за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі;
  • непрацездатним батьком або матір’ю пільговика;
  • особою, яка знаходяться під опікою або піклуванням пільговика (з наданням копій документів, що підтверджують встановлення опіки чи піклування)
  • додатково подаються копія та оригінал документу пільговика; копія та оригінал паспорту; копія та оригінал ідентифікаційного номера.

При оформленні пільги за фактичним місцем проживання потрібно надати документальне підтвердження того, що таку пільгу за місцем реєстрації особа не реалізувала. Відповідну довідку можна отримати в управлінні соціального захисту населення за місцем реєстрації, в тому числі надіславши їм письмове звернення рекомендованим листом з повідомленням.

Яким чином це відбувається?

Перший пакет документів подається до управління соціального захисту населення за місцем проживання. В разі оформлення пільги за фактичним місцем проживання, подається довідка про ненадання пільги за місцем реєстрації. Другий пакет документів подається до регіонального представника постачальника послуг (обленерго, облгаз, комунальні підприємства - надавачі послуг). Надавач комунальних послуг робить відмітку в договорі про надання послуг. Оплата комунальних послуг за пільговими тарифами здійснюється з моменту подачі споживачем заяви.

При цьому потрібно пам’ятати, що коли декілька членів сім’ї, які проживають разом, мають право на пільги на комунальні платежі, пільги надаються тільки одному з членів сім’ї. Споживач, який має декілька пільг, може обрати одну, більшу за розміром пільгу.

Як скористатися пільгою членам сім’ї?

Особа, яка має право на пільгу, може скласти довіреність на дружину чи іншого уповноваженого члена сім’ї. Майте на увазі, що для оформлення пільг нотаріально посвідчувати довіреність не вимагається. Проте, якщо маєте можливість оформити нотаріальну довіреність – це допоможе уникнути зайвих питань. Зверніть увагу, що довіреність вважається належним чином завіреною, якщо на ній стоїть підпис командира військової частини, де Ви служите. В разі, якщо Ви не можете оформити пільгу через те, що перебуваєте на лікуванні в госпіталі, довіреність має право посвідчити начальник лікувального закладу.

У випадку оформлення довіреності заяву та всі інші документи на оформлення пільги подає уповноважена особа, пред’явивши довіреність та оригінал паспорту.

Де це написано?

Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» п.4-5, ст. 12,13,15;

Постанова КМУ «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» від 6 серпня 2014 року №409


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь