Співак Микола Павлович

Дата: 21.03.2024 14:17

Співак Микола Павлович

(14.04.1978-03.09.2023)

Співак Микола Павлович - стрілець-помічник гранатометника 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України, солдат.

Народився 14 квітня 1978 року в селищі Лугини Коростенського району Житомирської області. Закінчив Лугинську ЗОШ №1. Працював у Лугинському районному споживчому товаристві.

У 1996-1999 роках проходив строкову військову службу у Військово-морських силах України Збройних сил України (8-й дивізіон суден забезпечення (в/ч А4288, смт Новоозерне, Євпаторійський район) Південної ВМБ (в/ч А2506).

Після початку російської агресії проти України у 2014 році, проходив службу за контрактом у зоні АТО (Донецька та Луганська області) у складі 30-ї  окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409, м. Звягель) в 2014-2015 роках.

Після повномасштабного військового вторгнення рф в Україну, 24 лютого 2022 року був мобілізований  до лав Збройних сил України. Службу проходив у складі 30-ї  окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409,  пп В2731, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України. Боронив державу на різних оперативних напрямках.

Боронячи Україну нажаль трагічно загинув 3 вересня 2023 року під час ворожого мінометного обстрілу поблизу населеного пункту Бондарне Соледарської територіальної громади Бахмутського району Донецької області.

Похований 8 вересня 2023 року в селищі Лугини Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Миколі присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились син Ігор, мама Ніна Григорівна та сестра Юлія.