Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Як вберегти бджіл від отруєння пестицидами?

Дата: 13.03.2024 09:13
Кількість переглядів: 104

Фото без описуІнформація до уваги пасічників, бджолярів та аграріїв: методичні рекомендації щодо проведення заходів при підозрі отруєння бджіл пестицидами. Більше інформації тут https://zt-dpss.gov.ua/wp.../uploads/metodrekomendacii.pdf

Щороку, навесні, в період масових обробок полів реєструються випадки отруєння бджіл отрутохімікатами.

У більшості випадків отруєння бджіл – це наслідок несвоєчасного попередження пасічників про час, місце, діючу речовину, характер хімічних обробок сільгоспкультур, термін дії препарату, відсутність іншої інформації щодо обробки полів, тобто порушення законодавства про використання отрутохімікатів.

З метою попередження виникнення скарг, щодо неправомірних дій при застосуванні засобів захисту рослин на сільськогосподарських угіддях, охорони бджіл, виробництва, заготівлі та переробки безпечних продуктів бджільництва, Коростенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області звертає увагу сільгоспвиробників на те, що відповідно до статті 37 Закону України «Про бджільництво» фізичні та юридичні особи, які застосовують хімічні засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше, ніж за 3 доби до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до 10 км від оброблюваних площ, через засоби масової інформації. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

В боротьбі проти шкідників зростає асортимент застосування засобів захисту рослин. Щоб запобігти отруєнню бджіл, необхідно використовувати малотоксичні для них препарати та правильно вибирати час і період обробки поля. Правильно вибраний період обробки - це найважливіша умова, оскільки бджоли збирають нектар сезонно. При тому літають вони тільки вдень при теплій сонячній погоді коли температура повітря не нижче +10оС. Тому для обробки посівів краще вибирати вечірній час, що дозволить запобігти контакту бджіл зі шкідливими препаратами.

  1. Керуючись вимогами чинного законодавства, сільгоспвиробники при обробці полів мають дотримуватися запобіжних заходів та враховувати такі фактори, як:
  • швидкість руху повітря ;
  • заборона обробки пестицидами садів, ягідників, полів в період цвітіння;
  • обробки слід проводити у період відсутності активного льоту бджіл, краще у ранкові або вечірні години;
  • використання препаратів, які мають резистентні (відлякуючі) властивості.

2.    Правила для бджоляра:

  • зареєструвати пасіку за місцем проживання, аби агровиробники знали про існування саме вашої пасіки;
  • ізолювати бджіл у вуликах, або вивезти пасіку у безпечне місце на термін, передбачений обмеженнями, передбаченими при застосуванні конкретних пестицидів;
  • вивезти пасіку на період до 5 днів на відстань від 3 до 5 кілометрів при наземній обробці рослин;
  • повідомити власника або користувача земельної ділянки якщо планується перевезення пасіки до медоносних угідь.

Дотримання цих правил дозволить уникнути непорозумінь.

Аграрне виробництво та бджільництво залежні одне від одного. Бджоли примножують врожайність сільгоспкультур на 30-40 %, запилюючи їх, а пасічники матимуть більший медозбір, якщо поля захищені від шкідників.

 

Коростенське районне управління ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь