#СтопШахрай: Злам акаунтів у соціальних мережах

Дата: 07.03.2024 08:18

#СтопШахрай: Злам акаунтів у соціальних мережах

Шахраї зламують облікові записи в соціальних мережах та месенджерах (фейсбук, інстаграм, телеграм). Для цього поширюють фішингові посилання, наприклад, під виглядом пропозицій взяти участь у голосуванні, конкурсі, пропозицій роботи в інтернеті тощо.

Перейшовши за посиланнями, громадяни вводять логіни та паролі від своїх акаунтів у соціальних мережах/месенджерах, які автоматично стають відомі шахраям.

Далі шахраї від імені власника акаунта розсилають підписникам однакові повідомлення такого змісту: “Привіт! Позич, будь ласка, гроші до завтра! Дуже треба!”. Суму шахраї зазначають різну, вказують номери своїх карток і в такий спосіб привласнюють кошти осіб, які погоджуються їх позичити.

Запитайте у друга те, що можете знати тільки він та ви.Таке запитання одразу викриє шахрая.

Будьте обережні! Створіть двофакторну автентифікацію акаунтів у соціальних мережах.

Активуйте двофакторну аутентифікацію для своїх облікових записів у соціальних мережах, щоб значно підвищити рівень безпеки. Ця додаткова міра безпеки вимагає підтвердження вашої особи за допомогою двох різних компонентів: чогось, що ви знаєте (наприклад, пароль), та чогось, що ви маєте (наприклад, мобільний телефон, на який надходить SMS-повідомлення з кодом). Навіть якщо шахраї зможуть дізнатися ваш пароль, без доступу до другого компоненту аутентифікації їм буде набагато складніше зламати ваш акаунт.

Окрім активації двофакторної аутентифікації, рекомендується регулярно оновлювати свої паролі, використовуючи складні та унікальні комбінації символів для кожного облікового запису. Також варто бути обережними з неперевіреними посиланнями, особливо тими, які приходять від незнайомців або навіть від друзів, але здаються підозрілими.

Не забувайте про важливість інформаційної гігієни: не розкривайте особисті дані в інтернеті, особливо в соціальних мережах, та використовуйте надійні антивірусні програми та брандмауери для захисту своїх пристроїв. Освіта та обізнаність у сфері кібербезпеки можуть значно знизити ризик стати жертвою шахраїв.