Степаненко Юрій Миколайович

Дата: 29.02.2024 15:25

Степаненко Юрій Миколайович

(16.12.1971-05.06.2023)

Степаненко Юрій Миколайович – гранатометник, старший водій, командир міномета 53-ї окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха (53 ОМБр, в/ч А0536, пп В0927, м. Лисичанськ, Сєвєродонецьк) Сухопутних військ Збройних сил України, молодший сержант.

Народився 16 грудня 1971 року в місті Сватове Луганської області. Працював на різних підприємствах. Проходив строкову військову службу у 1989-1991 роках в Прикордонних військах.

Після початку російської агресії проти України у 2014 році, підписав контракт зі Збройними силами України. Приймав безпосередньо участь в Антитерористичній операції та Операції Об’єднаних Сил на території Донецької та Луганської областей в складі 53-ї окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха (53 ОМБр, в/ч А0536, пп В0927, м. Лисичанськ, Сєвєродонецьк) Сухопутних військ Збройних сил України. Обіймав посади водія, гранатометника та командира міномета. На момент повномасштабного вторгнення рф до України 24 лютого 2022 року перебував на службі в складі цієї ж бригади. Боронив країну з побратимами від окупантів на різних напрямках.

Нажаль 5 червня 2023 року під час боїв з окупантами за Батьківщину мужньо виконуючи свій військовий обов’язок, неподалік населеного пункту Новоселівка Перша Покровського району Донецької області трагічно загинув від ворожого артилерійського обстрілу.

Похований 12 червня 2023 року в селі Великий Ліс Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Нагороджений нагрудним знаком «Учасник АТО» від 21.05.2017 року.
  • Рішенням сесії №1213 Лугинської селищної ради від 21 грудня 2023 року Юрію  присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились невістка Юлія та внук Святослав.

Нагрудний знак «Учасник АТО»