Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

ЗВІТ про роботу Лугинської селищної ради та її виконавчих органів за 2023 рік

Дата: 26.02.2024 16:33
Кількість переглядів: 371

ЛУГИНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

КОРОСТЕНСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

 

 

Звіт

про роботу Лугинської селищної ради та її виконавчих органів

за 2023 рік

 

          Селищна рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси територіальної громади. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної роботи працівників виконавчих органів, комунальних підприємств, установ та закладів, депутатів, а також співпраці з громадським активом та жителями громади.

          Відповідно до плану роботи Лугинської селищної ради у 2023 році було проведено 13 пленарних засідань та прийнято 226 рішень. Пріоритетом, як завжди були конструктивні рішення для сталого розвитку громади та благополуччя її жителів.

           Найбільша кількість питань, що розглядалися на сесіях селищної ради це: земельні питання, питання соціального спрямування, фінансові, питання  підтримки правоохоронних органів, військових, мобілізації та оборонної роботи.

           Координуючою ланкою у розв’язанні питань життєдіяльності територіальної громади у міжсесійний період є виконавчий комітет.

           У 2023 році було проведено 20 засідань виконкому. На засіданнях попередньо розглядались і схвалювались цільові програми, питання, віднесені до повноважень виконавчого комітету згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», подання підприємств, установ, організацій, заяви громадян. Всього прийнято 237 рішень.

            Робота апарату селищної ради здійснюється у відповідності до затвердженого плану роботи виконкому та завдань, що ставляться на нарадах у селищного голови.

            За звітний період селищним  головою видано 83 розпорядження з основної діяльності та 76 з кадрових питань.

           За рік до селищної ради надійшло 776 звернень громадян. Основними питаннями, порушеними у зверненнях громадян, були питання соціального захисту, надання фінансової допомоги, вирішення житлово-комунальних проблем.

           У бюджетній сфері протягом звітного періоду було забезпечено виконання планових показників доходної частини селищного бюджету.

            Доходна частина бюджету (з урахуванням трансфертів) виконана на рівні 103,4%, при плановому показнику 146,5 млн. грн., фактично надійшло 151,5 млн. грн.

            Власна доходна частина виконана на 109%, або перевиконання склало 1млн.152,6 тис. грн.

          Проводилась необхідна робота щодо наповнення власної доходної частини селищного бюджету.

          Здійснено реалізацію через аукціон комунального майна селищної ради по вул. Героїв Небесної Сотні, отримано кошти в сумі 81 тис. грн. Підготовлено та проведено 3 аукціони з оренди комунального майна.

          Проведено обстеження та інвентаризацію з фотофіксацією комунального майна селищної ради (524 об’єкти). Підготовлено перелік комунального майна Лугинської селищної ради з метою створення публічного реєстру майна комунальної власності.

          Крім того, з метою забезпечення ефективності використання та збереження комунального майна, селищною радою сформовано пропозиції для продажу або передачі в користування на праві оренди об’єктів комунальної власності (нежитлові будівлі), які розміщено на офіційному веб-сайті селищної ради.

          Розпочато процедуру визнання нежитлових приміщень розташованих на території с. Літки, с. Путиловичі та с. Кремне Коростенського району Житомирської області безхазяйним майном та здійснення заходів щодо його обліку у зв’язку із відсутністю власника.

          З метою просування інвестиційних можливостей громади пошуку та залучення інвесторів, всі наявні інвестиційні пропозиції, інформація про вільні земельні ділянки та незадіяні виробничі приміщення розміщена на офіційному веб-сайті Лугинської селищної ради.

          З метою розроблення проектів та забезпечення їх відповідності стратегічному розвитку, представлення та просування проектів територіальної громади на отримання фінансових грантів ДФРР, консультаційної та навчальної підтримки, розширення можливостей громади за рахунок співпраці з Програмою U-LEAD з Європою функціонує Проектний офіс при Лугинській селищній раді.

            Забезпечено фінансування наступних місцевих програм:

  Програма вшанування пам’яті загиблих захисників України на 2023-2024 роки – 77,2 тис. грн.;

Програма оздоровлення та відпочинку дітей на 20223- 2024 роки – 98,3 тис. грн.;

Програма підтримки обдарованих дітей та учнівської молоді Лугинщини на 2021-2025 роки – 64,7 тис. грн.;

Програма фінансової підтримки КНП «Лугинська центральна лікарня» Лугинської селищної ради на 2023 рік – 3 млн. 240,6 тис. грн.;

– Програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Лугинській селищній раді на 2021-2023 роки – 2 млн. 408,4 тис. грн.;

– Програма соціального  захисту населення Лугинської селищної ради на 2021-2025 роки – 843,3 тис. грн.;

– Комплексна програма розвитку фізичної культури і спорту на 2021-2024 роки – 44,5 тис. грн.;

– Програма фінансової підтримки комунальних підприємств Лугинської селищної ради на 2023 рік – 1,8 млн. грн.;

– Програма сприяння оборонної та мобілізаційної готовності на 2023-2024 роки- 48,0 тис. грн.;

– Програма підтримки добровольчого формування Лугинської ТГ №1 на 2023 рік - 305,0 тис. грн.

            В умовах військового стану особливої актуальності набуває соціальний захист населення та надання соціальних послуг. Причому все більше повноважень передається на громаду, у зв’язку з чим збільшуються видатки на соціальний захист з бюджету селищної територіальної громади.

             За 2023 рік із місцевого бюджету було надано 399,0 тис. грн. матеріальної допомоги жителям громади, у тому числі 203,0 тис. грн. допомоги військовослужбовцям.

             За співпраці з проектом ЮНІСЕФ, благодійними організаціями та фондами протягом минулого року жителям громади надавалась гуманітарна допомога продуктами харчування, засобами гігієни. Заклади загальної  та позашкільної освіти отримали набори для навчання природним наукам, підліткові комплекти та аптечки.

          За спільної ініціативи Міністерства освіти і науки України та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні та підтримки першої леді Олени Зеленської було запущено масштабну освітню кампанію «Спільно до навчання», яка передбачала широкий спектр освітніх заходів, спрямованих на те, щоб діти змогли надолужити освітні можливості, втрачені через війну. Дошкілля Лугинщини не стало винятком. Аби стати учасником проєкту, педагогічні працівники закладів дошкільної освіти мали можливість удосконалити власні професійні компетентності через проходження навчальних модулів. Із 23 вихователів закладів дошкільної освіти селищної ради 17 успішно пройшли навчання та отримали відповідний сертифікат.

          Восени Червоноволоцький ЗДО «Колосок» Лугинської селищної ради взяв участь та пройшов конкурсний відбір у проєкті облаштування освітнього простору (Альтернативний садочок), як результат отримали для закладу освіти дитячі меблі, оргтехніку, ноутбук та проєктор.

          Представниками Дитячого фонду ООН (UNIСEF), із залученням двох аніматорів-тренерів, було організовано та проведено на базі Лугинського ЗДО «Сонечко» інтерактивні навчальні заняття із гігієни та санітарії для дошкільнят.

          У 2023 році за рахунок швейцарського благодійного фонду «Діти Чорнобиля» було покращено матеріально-технічну базу закладів освіти селищної ради, а саме: поповнено бібліотечний фонд закладів загальної середньої освіти сучасною художньою літературою; закуплено оргтехніку, комплекти іграшок, кухонний інвентар та засоби гігієни  для вихованців усіх закладів дошкільної освіти; придбано електроплиту, бойлер та будівельні матеріали для Великодивлинської гімназії; замінено меблі в актовій залі Липниківського ліцею; у Лугинському ліцеї проведено капітальне обслуговування станції очистки води, капітальний ремонт системи освітлення цехів харчоблоку та їдальні, здійснено капітальний ремонт гігієнічної зони їдальні (із заміною електросушарок для рук), встановлено систему вентиляції на харчоблоці; У Кремненському ліцеї замінено фільтри очисної системи для и; закуплено канцелярське приладдя для майбутніх першокласників закладів освіти громади.

          Упродовж 2023 року в умовах дії правового режиму воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Проведення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України 24 лютого 2022 року № 2102-IX (із змінами) освітній процес у закладах освіти організовувався відповідно до законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту» та інших актів законодавства з урахуванням безпекової ситуації.

          Важливим і головним питанням для організації навчання у очному форматі є наявність і облаштування укриттів у закладах освіти.

          Так, з 11 закладів дошкільної освіти 3 – мають протирадіаційні укриття, 7 – найпростіші укриття; з 12 закладів загальної середньої освіти – 5 мають протирадіаційні укриття, 6 – найпростіших укриттів; 2 заклади позашкільної освіти мають найпростіші укриття.

          З метою виховання у школярів базового поняття основ безпечного середовища на базі Лугинського ліцею створено клас безпеки, на облаштування якого з бюджету селищної ради виділено 30,0 тис. гривень.

          Ключовою реформою Міністерства освіти і науки є Нова українська школа.

          У 2023 році Нова українська школа стартувала у 6 класах. На рівні держави кошти на поновлення матеріально-технічної бази були виділені в сумі 119,308 тис. грн.

        У 2023 - 2024 навчальному році за програмами Нової української школи навчаються учні 1-6 класів. За кошти державного бюджету отримано підручники для учнів 5,6 класів  в кількості 2664 примірники на суму 307129,46 гривень.

        Для  учнів 5 класу НУШ отримано 889 підручників  з предметів:  українська мова, математика, пізнаємо природу, технології, етика, історія. Для учнів 6 класу  НУШ  отримано 1775 підручників з предметів: українська мова, українська література, математика, історія, зарубіжна література, технології, географія, інформатика, етика.

          У 2023 році маємо результати у ІІІ обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з окремих предметів: географія - диплом ІІ ступеня, правознавство - диплом ІІІ ступеня, українська мова - 2 дипломи ІІІ ступеня, англійська мова - 1 диплом ІІІ ступеня.

          Активні парки – це один з проєктів, що входить у загальнонаціональну програму  Президента України  «Здорова Україна».

          На території Лугинської селищної ради впровадження в дію проєкту проходило у три черги:

  • перша – підготовка спортивних споруд, фарбування;
  • друга – встановлення інформаційних стендів з QR-кодами біля кожного зі спортивних елементів;
  • третя – запуск майданчиків.

          Біля кожного спортивного об'єкта стоїть відповідний інформаційний стенд з QR-кодом.

          Спортивний майданчик розташований за адресою: смт Лугини, вул. М.Грушевського, 16.

          Суттєвим оновленням навчально - матеріальної бази Лугинського ліцею є створення STEM-лабораторії. Головна мета STEM хабу – пробудити в здобувачів освіти ліцею, учнів інших освітніх закладів цікавість до науки та технологій.

          Цей проєкт реалізувався ГО «НУО «Ін Тач Юкрейн Фундейшн» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

КУ «Центр надання соціальних послуг» Лугинської селищної ради через свої структурні підрозділи забезпечує безоплатне соціальне обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та інших категорій осіб, які опинилися в скрутних життєвих умовах.

          За звітний рік виявлено та взято на облік 54 особи у відділення догляд вдома та 48 осіб у відділення надання натуральної та грошової допомоги.

          У відділенні соціальної допомоги догляд вдома протягом звітного періоду перебувало на обслуговуванні 405 осіб, яким згідно Державного стандарту догляду вдома надано 86 824 послуги.

          Протягом звітного року 3 особи були влаштовані в будинок-інтернат геріатричного типу.

          Завдяки співпраці з громадськими та благодійними організаціями було надано гуманітарну допомогу одягом та взуттям б/в 194 малозабезпеченим особам, багатодітним сім’ям, внутрішньо переміщеним особам та підопічним відділення догляду вдома.

          У відділенні наявні в достатній кількості технічні засоби реабілітації (ТЗР), якими за звітний період скористалися 28 підопічних.

          Також відділення забезпечене предметами особистої гігієни (гігієнічними прокладками, пелюшками, підгузками), які по потребі були надані 51 особі з числа підопічних центру.

          Завдяки тісній співпраці з Обласною організацією Товариства Червоного Хреста 109 підопічних установи, які мають вік 70 років і більше отримали продуктові та гігієнічні набори на суму 198 200,0 грн.

          З часу функціонування відділення соціальною роботою охоплено 25 сімей, у яких виховується 47 дітей. Здійснено 25 відвідувань сімей для проведення актів оцінки потреб сім’ї/особи. Протягом  звітного року Центр надання соціальних послуг здійснював соціальний супровід однієї сім’ї, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

            Для забезпечення безперебійного електропостачання отримано 9 генераторів.

          За фінансової підтримки Благодійного Фонду BGV та сприяння народного депутата України Арсенія Пушкаренка протягом року було проведено цілий ряд заходів щодо підтримки дітей громади. Так, у січні, вересні та грудні звітного року в смт Лугини було проведено вистави та театралізовані дійства, в яких прийняли участь більше 1,0 тисячі дітей, у тому числі військовослужбовців.

           В грудні 50 дітей відвідали святкову виставу в м. Житомир. 10 дітей військовослужбовців мали можливість відпочити в Естонії.

          За 2023 рік до відділу соціального захисту та охорони здоров’я селищної ради звернулось 5578 жителів громади.

           Прийнято та внесено в програмний комплекс «Соціальна громада» та в програму Єдина Інформаційна Система Соціальної Сфери 802 звернення для надання соціальної допомоги.

            390 осіб звернулось для надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям.

            Надійшло 307 звернень за отриманням державної допомоги родинам з дітьми.

           325 жителів звернулися за державною соціальною допомогою малозабезпеченим родинам.

           822 жителі скористалось правом на пільги, із них 444 особи на придбання твердого палива, 276 на пільги і тверде паливо та 102 особи за пільгами на житлово-комунальні послуги.

            542 жителі скористалось правом на субсидії.

            Здійснено 29 виїздів мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.

           Центром надання адміністративних послуг  надано 195 адміністративних послуг, зокрема послуги з реєстрації бізнесу та громадських формувань, адміністративні послуги ДМС, послуги дозвільного характеру, послуги у сфері земельних відносин, послуги соціального характеру, послуги містобудування та інші.

           За 2023 рік працівниками відділу відповідно до переліку адміністративних послуг, які надаються у ЦНАП, надано 5866 адміністративних  послуг. З них: послуг реєстрації юридичних та фізичних осіб – 183;  послуг з реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання – 1054; видано витягів з реєстру територіальної громади про реєстрацію (зняття з реєстрації) місця проживання особи – 3991; послуг зі встановлення статусу та видачі посвідчень багатодітним сім’ям – 108; відшкодування вартості одноразового проїзду міжміським транспортом - 1; послуг з реєстрації колдоговорів та доповнень до них – 3; послуг з надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки – 43; послуги ДЗК – 483.

           Протягом 2023 року  працівниками ЦНАПу взято на облік 37 внутрішньо переміщених осіб. Станом на 31.12.2023 року 71 сім'я з числа ВПО, СЖО, родини загиблих військовослужбовців, прийомні сім'ї та сім'ї, де є діти з інвалідністю отримали гігієнічні набори від ЮНІСЕФ. Від Лугинської селищної ради 26 сімей ВПО отримали продуктові набори.

           До місцевого бюджету за 2023 рік від надання платних адміністративних послуг надійшло 193 тис. грн.

           Селищною радою спільно з жителями громади протягом року проводився збір всього необхідного для підтримки наших Збройних Сил.

           Так, за участі працівників відділу культури та туризму Лугинської селищної ради, працівників та аматорів Лугинського Будинку культури, вчительських колективів проведено 41 захід (благодійні концерти, ярмарки) на яких здійснювався збір коштів для наших захисників. Зібрано 775,4 тис. грн. коштів,  які були направлені на закупівлю автомобілів, приладів нічного бачення, квадрокоптерів та іншого необхідного обладнання.

           Проведено 16 благодійних концертів працівниками сільських будинків культури та клубів, на яких зібрано 243,3 тис. грн.

         Всі кошти пішли на допомогу землякам, які несуть службу в Збройних Силах України.

        За кошти працівників селищної ради для ЗСУ придбано 2 легкові автомобілі та передано 189,5 тис. грн. для підтримки військовослужбовців. Було придбано продукти харчування та питну воду, яку було доставлено до жителів Херсонської області.

         Протягом 2023 року фахівцями Інклюзивно-ресурсного центру, було обстежено 29 дітей, яким визначено оптимальний освітній маршрут, особливі освітні потреби, а також сильні та слабкі сторони в результаті чого, було видано висновки батькам та законним представникам дітей.

           У 2023 році фахівцями центру було надано 136 консультацій педагогічним працівникам та батькам. Проведено з дітьми 1916  год. корекційно-розвиткових послуг.

           З метою інформаційно-методичної підтримки педагогів та батьків (законних представників) було проведено 83 заходи (семінари, наради, участь у командах супроводу).

           У 2023 році за рахунок місцевого бюджету Лугинської ОТГ було закінчено проведення ремонтних робіт туалетної кімнати в КУ «ІРЦ» Лугинської селищної ради за вимогами ДБН В.2.2-3:2018 із змінами №1.

У галузі фізичної культури та спорту проведено роботи по ремонту центрального стадіону в смт Лугини: встановлено пластикові стільці, замінено огорожу та покрівлю адміністративної будівлі.

           З метою створення безпечних умов руху транспорту та пішоходів проведено частковий ремонт асфальтового покриття в смт Лугини, селах Липники, Повч, Великий Дивлин, Путиловичі та Степанівка.

           З метою покращення надання послуги з водопостачання в смт Лугини проведено роботи по встановленню обладнання для підвищення тиску, проведено заміну 450 метрів азбестової труби на металопластикову.

           Здійснювались ряд заходів щодо безпеки жителів громади в умовах воєнного стану.

           Протягом 2023 року проводилося цілодобово оповіщення старост старостинських округів селищної ради у разі повітряної тривоги у месенджері «Viber». Крім того, оповіщення населення громади про повітряну тривогу здійснюється у месенджерах «Viber»  та «Telegram».

           Постійно здійснювався контроль за роботою сирени централізованого оповіщення, яка знаходиться в смт Лугини. У випадку неспрацювання сирени здійснюється оперативне інформування оперативного чергового департаменту з питань цивільного захисту населення та оборонної роботи Житомирської обласної військової адміністрації.

           Відкориговано План евакуації населення Лугинської селищної ради у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

           Протягом 2023 року організовано проведення 17 засідань селищної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

           Протягом 13-17 березня 2023 року організовано  проведення функціонального навчання у дистанційному форматі у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області для старост Калинівського, Кремненського, Миролюбівського та Остапівського старостинських округів за категорією: «Старости (посадові особи місцевого самоврядування в межах відповідного старостинського округу)».

           У період з 10 по 14 квітня 2023 року організовано проведення функціонального навчання у дистанційному форматі у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області для старости Будо-Літківського старостинського округу за категорією: «Старости (посадові особи місцевого самоврядування в межах відповідного старостинського округу)».

           У вересні 2023 року організовано проведення функціонального навчання у дистанційному форматі у навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області для начальника відділу культури та туризму виконавчого комітету селищної ради за категорією: «Керівники структурних підрозділів (департаментів, управлінь, відділів, секторів) обласної та районних державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах, селищних та сільських рад (крім штатних посад, осіб з питань ЦЗ та осіб, які очолюють територіальні спеціалізовані служби та формування)».

           У 2023 році підготовлено та укладено 13 договорів на виконання мобілізаційних завдань (замовлень).

           Також, у серпні 2023 року спільно з працівниками відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету селищної ради проводилося обстеження об’єктів (будівель, споруд, приміщень) щодо можливості їх використання для укриття здобувачів освіти та персоналу закладів освіти як найпростіших укриттів та оцінку стану готовності захисних споруд цивільного захисту (протирадіаційних укриттів) закладів освіти селищної ради, за результатами якого підготовлено відповідні акти.

           У липні – серпні та листопаді – грудні 2023 року відповідно до рішення ради оборони Житомирської області від 12.07.2023 спільно з фахівцями Коростенського районного управління Головного управління ДСНС України у Житомирській області, Коростенського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби України в Житомирській області, поліцейськими офіцерами громади проводилися перевірки стану готовності об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням. За результатами перевірок поновлено облікові документи на захисні споруди цивільного захисту (протирадіаційні укриття), розташовані на території селищної ради.

           На офіційному вебсайті селищної ради та сторінці у соціальній мережі «Фейсбук» розміщується інформація щодо порядку дій в умовах війни, у разі повітряної тривоги, з питань пожежної та техногенної безпеки.

          Висловлюємо подяку всім жителям громади, керівникам підприємств, установ, закладів, депутатам, мешканцям за порозуміння і підтримку в роботі, конструктивну і ділову співпрацю у розв’язанні питань розвитку громади.

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь