Віталій Бунечко взяв участь у Третьому міжнародному форумі відновлення Житомирщини
05 лютого у Житомирі відбувся Третій міжнародний форум відновлення Житомирщини. Участь у заході взяв начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко разом зі своїми заступниками, а також представники профільних структурних підрозділів ОВА, РВА та громад області. Під час панельних дискусій керівництво Житомирської ОВА обговорило з представниками українського Уряду та Верховної ради, партнерами з Естонії, Португалії, Латвії, головами громад області, благодійниками та волонтерами багато важливих питань, зокрема:
- перша панель «Відбудова України: стратегічна роль партнерів»;
- друга панель «Освіта та технології як рушійна сила відбудови»;
- третя панель «Відбудова України через відновлення економіки»;
- четверта панель «Роль органів місцевого самоврядування у відбудові України»;
- п’ята панель «Роль неурядових організацій у відновленні України».
Також під час форуму місто Житомир підписало меморандум з державною компанією Португалії «Construção Pública, E.P.E.» про співпрацю з реконструкції 25 ліцею, який на початку повномасштабного вторгнення був знищений російською ракетою.
Віталій Бунечко подякував усім, хто докладає зусиль для відновлення Житомирщини та вручив відзнаки за заслуги перед Житомирщиною Міністру закордонних справ Португалії Жуау Гомешу Кравіньо та Міністру освіти Португалії Жуау Кошті, заступнику голови Верховної Ради Олександру Корнієнку, Директору Департаменту економічної дипломатії Міністерства закордонних справ України Людмилі Єніній та голові спостережної ради благодійного фонду “Чисті серцем” Василю Вишиванюку.
«До 24 лютого 2022 року ніхто з нас, ані в Україні, ані в Європі не уявляв, як розв’язувати такий комплекс надзвичайних викликів, що ставить повномасштабна війна у XXI столітті перед кожною конкретною громадою, регіональною та Державною владою, а також демократичною спільнотою європейських країн. Спільними зусиллями нам вдалося не лише встояти, а й розпочати масштабний процес відбудову того, що зруйнував ворог», — зазначив Віталій Бунечко.
Також очільник області підкреслив, що ракетно-бомбовими ударами та атаками дронів-камікадзе на Житомирщині зруйновано та пошкоджено понад 4800 об’єктів. Завдяки об’єднанню зусиль Держави, обласної військової адміністрації та громад вже вдалося відновити понад 3000 об’єктів. Переважно йдеться про повернення приміщень у придатний для життя або роботи стан. На це було спрямовано 350 млн грн з державного, обласного бюджетів та коштів громад.
Також Віталій Бунечко навів низку реалізованих проєктів у області завдяки допомозі міжнародних партнерів, зокрема:
новий дитячий садочок в Овручі із власним укриттям став фактично першим об’єктом в Україні, що був «з нуля» побудований за кошти міжнародних партнерів в рамках Програми відновлення України ініційованої Президентом Володимиром Зеленським. Також до проєктів капітальної відбудови можна віднести міст у Малині;
реалізація разом з Європейським інвестиційним банком відбудови та модернізації закладів освіти та охорони здоров’я області. Це 12 проєктів загальною вартістю майже 300 млн грн;
Дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ та німецький державний банк KFW в рамках меморандуму про співпрацю з обласною військовою адміністрацією впроваджує у 6 громадах області проєкти спрямовані на модернізацію систем водопостачання, покращення якості надання медичних та освітніх послуг, створення умов для розвитку нашої молоді. Наразі на це планується спрямувати 265 млн грн.;
завдяки програмі розвитку ООН оновлюються та доукомплектовуються школи області;
візитівкою Програми відновлення може стати будівництво на місці 25-го ліцею в Житомирі спільно з нашими партнерами з Португалії сучасного наукового простору, який буде центром нової філософії навчальної системи сучасної України.
«Всі ці кроки надзвичайно важливі для наших громад та області в цілому. Це лише частина масштабної комплексної програми відновлення, головним завданням якої є не просто відбудова зруйнованого ворогом, а створення в громадах умов для безпечного та комфортного життя. Це зокрема має стати стимулом для жителів області, що перебувають за кордоном, повертатися у рідні домівки», — додав Віталій Бунечко.
Наприкінці Віталій Бунечко підкреслив, що керівництво області відкрите до співробітництва з нашими міжнародними партнерами та готове надавати всебічну підтримку реалізації спільних проєктів.