Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Ви підозрюєте що вашу дитину булять? Що робити?

Дата: 22.01.2024 09:29
Кількість переглядів: 214

Фото без опису

‼️ Ви підозрюєте або впевнені, що вашу дитину булять? Логічно виникає запитання: що ж робити?

 

Ознайомтесь з порадами юристів http://bit.ly/2q2X4Ka  

 

✔️ Як допомогти дитині психологічно?

 

🔹 Спілкуйтесь з вашою дитиною та підтримуйте її. Важливо будувати з нею довірливі стосунки.

 

🔹 Ведіть щоденник подій. Фіксуйте в ньому кожен епізод булінгу: що саме сталося, коли, хто був присутній, хто брав безпосередню участь, хто був свідком, що казали і як діяли ті, хто був поруч.

 

🔹 Взаємодійте зі школою. Керівництво закладу освіти має забезпечувати безпечне, вільне від насильства та булінгу освітнє середовище. Коли батьки проявляють силу, впевненість і готовність захистити, дитину це її заспокоює. 

 

🔹 Спілкуйтеся із вашою дитиною, розпитуйте її. На жаль, діти з різних причин не завжди повідомляють про булінг, але існують певні ознаки, які можуть допомогти зрозуміти, що з дитиною не все гаразд. Про них писали: http://bit.ly/2KVJ23Y 

 

🔹 Разом з дитиною долайте наслідки булінгу. Навчіть дитину протистояти знущанню. Обговоріть, як вона може захиститися, якщо це повториться. Попрацюйте з вчителями та адміністрацією, щоб розробити план безпеки для вашої дитини та попередити нові знущання. І нарешті, якщо у вашої дитини проявляються ознаки виснаження після булінгу: депресія, зниження оцінок чи думки про самогубство, обов’язково зверніться з дитиною до психолога, сімейного лікаря.

 

🔹 Не намагайтеся напряму або телефоном спілкуватись з батьками кривдників дитини. Фахівці не радять так робити. Найчастіше таке спілкування несе негативні наслідки і для вас, і для дітей та дуже рідко розв’язує проблему. Більшість батьків схильні захищати своїх дітей і часто дуже важко визнають, що їхні діти можуть бути менш, ніж ідеальними. Це може посилити проблему (як для вас, так і для вашої дитини). Часто, після того, як батьки починають впливати на кривдника, він може посилити свої негативні дії на адресу вашої дитини. 

 

🔹 Аргументовано спілкуйтеся із вчителями, шкільним психологом, адміністрацією школи. Вас сприймуть серйозніше, якщо звернувшись до школи, ви зможете назвати конкретні дати та час, коли відбувався булінг, розкажете, що обіцяли зробити інші і що не вдалося зробити. Насамперед зверніться до вчителя вашої дитини, щоб з’ясувати, чи знає він про булінг, та як бачить ситуацію. Вислухайте точку зору вчителя і його думку, як вирішити ситуацію. Порадьтесь з представниками психологічної служби. З’ясуйте, як вони планують впливати на ситуацію.

 

🔹 Домовляйтеся про зустріч завчасно. Найбільше шансів вирішити проблему, якщо ви налаштовані на співробітництво під час обговорення ситуації. Намагайтеся зберігати самовладання і вислухати іншу точку зору. Уникайте крику, звинувачень та різноманітних погроз. Натомість дозвольте іншому висловитись.

 

🔹 Відповідально поставтеся до можливості перевести дитину в іншу школу, клас, на домашнє навчання. Адже головна мета – забезпечити вашій дитині безпечні умови навчання та усунути травмуючі обставини. Зважте всі плюси і мінуси такого рішення та ухвалюйте його, керуючись цією метою. При цьому враховуйте думку вашої дитини.

 

Джерело: сайт освітнього омбудсмена 

#безпека


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь