Ви підозрюєте що вашу дитину булять? Що робити?

Дата: 22.01.2024 09:29

‼️ Ви підозрюєте або впевнені, що вашу дитину булять? Логічно виникає запитання: що ж робити?

Ознайомтесь з порадами юристів http://bit.ly/2q2X4Ka

✔️ Як допомогти дитині психологічно?

🔹 Спілкуйтесь з вашою дитиною та підтримуйте її. Важливо будувати з нею довірливі стосунки.

🔹 Ведіть щоденник подій. Фіксуйте в ньому кожен епізод булінгу: що саме сталося, коли, хто був присутній, хто брав безпосередню участь, хто був свідком, що казали і як діяли ті, хто був поруч.

🔹 Взаємодійте зі школою. Керівництво закладу освіти має забезпечувати безпечне, вільне від насильства та булінгу освітнє середовище. Коли батьки проявляють силу, впевненість і готовність захистити, дитину це її заспокоює.

🔹 Спілкуйтеся із вашою дитиною, розпитуйте її. На жаль, діти з різних причин не завжди повідомляють про булінг, але існують певні ознаки, які можуть допомогти зрозуміти, що з дитиною не все гаразд. Про них писали: http://bit.ly/2KVJ23Y

🔹 Разом з дитиною долайте наслідки булінгу. Навчіть дитину протистояти знущанню. Обговоріть, як вона може захиститися, якщо це повториться. Попрацюйте з вчителями та адміністрацією, щоб розробити план безпеки для вашої дитини та попередити нові знущання. І нарешті, якщо у вашої дитини проявляються ознаки виснаження після булінгу: депресія, зниження оцінок чи думки про самогубство, обов’язково зверніться з дитиною до психолога, сімейного лікаря.

🔹 Не намагайтеся напряму або телефоном спілкуватись з батьками кривдників дитини. Фахівці не радять так робити. Найчастіше таке спілкування несе негативні наслідки і для вас, і для дітей та дуже рідко розв’язує проблему. Більшість батьків схильні захищати своїх дітей і часто дуже важко визнають, що їхні діти можуть бути менш, ніж ідеальними. Це може посилити проблему (як для вас, так і для вашої дитини). Часто, після того, як батьки починають впливати на кривдника, він може посилити свої негативні дії на адресу вашої дитини.

🔹 Аргументовано спілкуйтеся із вчителями, шкільним психологом, адміністрацією школи. Вас сприймуть серйозніше, якщо звернувшись до школи, ви зможете назвати конкретні дати та час, коли відбувався булінг, розкажете, що обіцяли зробити інші і що не вдалося зробити. Насамперед зверніться до вчителя вашої дитини, щоб з’ясувати, чи знає він про булінг, та як бачить ситуацію. Вислухайте точку зору вчителя і його думку, як вирішити ситуацію. Порадьтесь з представниками психологічної служби. З’ясуйте, як вони планують впливати на ситуацію.

🔹 Домовляйтеся про зустріч завчасно. Найбільше шансів вирішити проблему, якщо ви налаштовані на співробітництво під час обговорення ситуації. Намагайтеся зберігати самовладання і вислухати іншу точку зору. Уникайте крику, звинувачень та різноманітних погроз. Натомість дозвольте іншому висловитись.

🔹 Відповідально поставтеся до можливості перевести дитину в іншу школу, клас, на домашнє навчання. Адже головна мета – забезпечити вашій дитині безпечні умови навчання та усунути травмуючі обставини. Зважте всі плюси і мінуси такого рішення та ухвалюйте його, керуючись цією метою. При цьому враховуйте думку вашої дитини.

Джерело: сайт освітнього омбудсмена

#безпека