Оголошення про намір здійснити зміну тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення

Дата: 19.01.2024 11:41

На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 червня 2018 року №130, КП «Лугинське» та КП «Полісся» Лугинської селищної ради доводять до відома споживачів, що мають намір вимушено підвищити тарифи на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення  для споживачів.

На сьогоднішній день КП «Полісся» надає послуги по діючому тарифу на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, які були затверджені 30 березня 2018 року рішенням виконавчого комітету Лугинської селищної ради № 25 «Про коригування тарифу на послуги централізованого постачання та водовідведення, які надає КП «Армійське», КП «Лугинське» відповідно до рішення виконавчого комітету Лугинської селищної ради від 30.11.2022 №121 «Про внесення змін та доповнень до рішення виконавчого комітету від 28.10.2022 №110 «Про коригування тарифу на постачання централізованого водопостачання, які надає КП «Лугинське»».

В умовах зростання складових тарифів, виникла невідповідність діючих тарифів фактичним витратам на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. В зв’язку з цим, з метою належного функціонування підприємств виникла нагальна необхідність приведення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення до економічно обґрунтованого рівня.

З часу формування діючих тарифів, відбулося подорожчання складових собівартості послуг:

• збільшення вартості електроенергії – в 1,7 рази (з 3,47 грн. до 5,92  грн. за 1 кВт/год);
  • підвищення вартості паливно-мастильних матеріалів: дизельного палива на 245% (з 22,87 грн. до 55,99 грн. за 1 літр), бензину на 215% (з25,99 грн. до 55,99 грн. за 1 літр), скрапленого газу на 194% (з 13,11 грн. до 25,49 грн. за 1 літр);
  • підвищення мінімальної заробітної плати  на 42 % (з 4173 грн.  (01.01.2019)  до 7100 грн (01.01.2024)) та прожиткового мінімуму на 28% (з 2102 грн. (01.01.2019)  до 2920 грн.  ( 01.01.2024));
  • збільшення вартості матеріалів та комплектуючих для ремонту водопровідних та каналізаційних мереж;
  • збільшення вартості договірних робіт і послуг.

Таким чином приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом для стабільного функціонування підприємства та безперебійного забезпечення споживачів питною водою, централізованим водовідведенням.

Новий тариф на централізоване водопостачання КП «Лугинське» становить 39 грн за 1 м3 ( діючий 30 грн. 04 коп. за 1 м3).

Новий тариф на централізоване водопостачання КП «Полісся» становить 37,74 грн за 1 м3  (діючий 20 грн. 07 коп. за 1 м3).

Новий тариф на централізоване водовідведення КП «Полісся» становить 21,89 за 1 м 3  (діючий 11 грн. 86 коп. за 1 м3).

Зазначені тарифи на послуги централізованого водопостачання та централізованого водовідведення планується ввести в дію з 01 лютого 2024 року.

Пропозиції та зауваження щодо намірів КП «Полісся» та КП «Лугинське» Лугинської селищної ради щодо зміни тарифів на надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення від фізичних та юридичних осіб приймаються в письмовому вигляді протягом 7 календарних днів з дати опублікування оголошення за адресою: смт Лугини, вул. Михайла Грушевського, 2 а.

Виконавчий комітет Лугинської селищної ради