Дем'янчук Андрій Сергійович

Дата: 02.01.2024 15:00

Дем'янчук Андрій Сергійович

(21.04.1994-22.11.2022)

Дем'янчук Андрій Сергійович – стрілець, командир 1-го стрілецького відділення 2-го стрілецького взводу 6-ї стрілецької роти 243-го окремого батальйону територіальної оборони (Солом'янський район міста Києва) 241-ї окремої бригади Сил територіальної оборони Збройних сил України (241 ОБрТрО, в/ч А4247, м. Київ), молодший сержант.

Народився 21 квітня 1994 року у селі Путиловичі Лугинської територіальної громади Коростенського  району Житомирської області. У 2000-2011 роках навчався у Путиловецькій ЗОШ. В липні 2011 року вступив до Вінницького транспортного коледжу за напрямом підготовки «Організація та техніка протипожежного захисту» та здобув кваліфікацію «Технік з аварійно-рятувальних робіт» у 2014 році. Також у 2016 році заочно закінчив Львівський державний університет безпеки життєдіяльності за напрямом «Пожежна безпека». Працював в АТ «Укрзалізниця» у місті Коростень Житомирської області та в ДСНС України.

21 травня 2015 року  був призваний на військову службу у Національну Гвардію України (в/ч 3014, м. Одесса), обіймав посаду водія. 4 лютого 2016 року підписав контракт з Національною Гвардією України та перевівся до 4-ї бригади оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука (4 БрОП, в/ч 3018, м. Гостомель) Національної Гвардії України.

У 2016-2018 роках під час проходження військової служби у НГУ брав безпосередньо участь у зоні АТО (Донецька та Луганська області). 31 січня 2019 року звільнився зі служби у зв’язку із закінченням контракту.

Після повномасштабного вторгнення рф до України (24 лютого 2022 року), добровольцем пішов захищати Україну 10 березня 2023 року. Входив до складу добровольчої Ротно-тактичної группи «Ірпінь» 243-го ОБ ТрО  Сил територіальної оборони Збройних сил України.

Боронив та звільняв Київську область від російських окупантів. Протягом 24-х днів бійці ДРТГ «Ірпінь» тримали оборону в районі торговельного центру «Жираф» міста Ірпінь. Бійцями також були проведені рейди проти  російських окупантів в Блиставиці, Гостомелі, Ворзелі. Потім брав участь в бойових діях на Сході України, зокрема  в обороні міста Бахмут Донецької області.

Тримаючи стрілецький бій, відбиваючи чисельні накати орків нажаль трагічно загинув в районі міста Бахмут Донецької області 22 листопада 2022 року.

Похований 30 листопада 2022 року в селі Путиловичі Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

-        Ірпінською міською радою від 24 травня 2022 року нагороджений медаллю «За заслуги перед містом Ірпінь»

-        Ірпінською міською радою від 19 липня 2022 року нагороджений відзнакою «Орден Добровольця».

-        Наказом Міністра оборони України від 20 липня 2022 року нагороджений медаллю «За сприяння Збройним Силам України».

-        Наказом Міністра оборони України від 30 листопада 2022 року нагороджений пам’ятним нагрудним знаком «Кров за Україну».

-        Указом президента України №244/2023 від 28 квітня 2023 року нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).

-        Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Андрію присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».

-        Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились мама Алла, сестри Леся та Дар’я.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису Андрій із сестрами Дар'єю та Лесею