Боровський Олександр Русланович

Дата: 02.01.2024 14:56

Боровський Олександр Русланович

(29.04.1998-07.06.2023)

Боровський Олександр Русланович - стрілець-оператор, інструктор 2-ї стрілецької роти 3-го стрілецького взводу 3-го стрілецького відділення 254-го окремого батальйону 118-ї окремої механізованої бригади (118 ОМБр, в/ч А4712Сухопутних військ Збройних сил України, старший солдат.

Народився 29 квітня 1998 року в селищі  Лугини Коростенського району Житомирської області. Закінчив Лугинську гімназію. Навчався в Національному університеті водного господарства та природокористування у місті Рівне. Був волейболістом клубу вищої ліги «Патріот-Рівне». Здобув звання кандидат в майстри спорту. Займався боксом та легкою атлетикою. Щороку вшановував пам'ять та брав участь у марафоні "Шаную воїнів, біжу за героїв України".

Вступив на військову службу за контрактом 30 липня 2019 року.  Службу проходив спочатку у  142-му навчальному центрі (142 НЦ, в/ч А2772, м. БердичівСил Спеціальних Операцій (ССО) України , розвідник.  Далі -  99-й окремий батальйон управління та забезпечення (в/ч А3628, м. Бровари) Сил Спеціальних Операцій Збройних сил України.

Перебував у зоні АТО/ООС з червня по листопад 2020 року в складі Командування сил спеціальних операцій (КССпО, в/ч А0987, м. Київ).

Повномасштабна війна рф проти України застала на службі в місті Бровари Київської області. Боронив країну від рашистських окупантів на різних напрямках.

Нажаль трагічно загинув 7 червня 2023 року поблизу населеного пункту Іванівське Бахмутського району Донецької області під час виконання бойового завдання в результаті ворожої атаки дронами камікадзе, отримав важке поранення не сумісне з життям.

Похований 13 червня 2023 року в селищі Лугини Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Указом президента України №579 від 12 вересня 2023 року нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).
  • Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Олександру присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились батьки, сестра та племінник.