Бовсуновський Юрій Григорович

Дата: 02.01.2024 14:47

Бовсуновський Юрій Григорович

(30.11.1994-27.09.2022)

Бовсуновський Юрій Григорович (позивний «Грек») - водій інженерно-саперного взводу танкового батальйону 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади (25 ОПДБр, в/ч А1126, смт Гвардійське, Дніпропетровська область) Десантно-штурмових військ Збройних сил України, солдат.

Народився 30 листопада 1994 року в селі Бовсуни Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області. Закінчив Бовсунівський НВК. У 2015 році закінчив Будівельний коледж Житомирського національного агроекологічного університету за спеціальністю «Будівництво та експлуатація будівель і споруд» та здобув кваліфікацію техніка-будівельника. У 2018 році закінчив Відокремлений структурний підрозділ «Інститут інноваційної освіти Київського національного університету будівництва і архітектури» за напрямом підготовки «Будівництво», спеціалізація «Промислове та цивільне будівництво», де здобув кваліфікацію інженера-будівельника. Працював на посаді начальника пелетного заводу в селі Пірнове  Вишгородського району Київської області.

Після повномасштабного вторгнення рф до України (24 лютого 2022 року), був мобілізований 6 березня 2022 року до лав Збройних сил України у 95-ту окрему десантно-штурмову бригаду (95 ОДШБр, в/ч А0281, м. Житомир) Десантно-штурмових військ. Через місяць був переведений до 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади (25 ОПДБр, в/ч А1126, смт Гвардійське, Дніпропетровська область) Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Боронив країну в найгарячіших точках на різних оперативних напрямках.

Нажаль трагічно загинув 27 вересня 2022 року під час участі у бойових діях з окупантами поблизу села Шандриголове Лиманської територіальної громади Краматорського району Донецької області.

Похований у селі Бовсуни Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Указом президента України №54 від 1 лютого 2023 року нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).
  • Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Юрію присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились мама Наталія, тато Григорій, сестри Марія та Надія.

Фото без опису Фото без описуФото без опису