Савчук Петро Миколайович

Дата: 02.01.2024 14:39

Савчук Петро Миколайович

(02.05.1986-16.10.2022)

Савчук Петро Миколайович – кулеметник, командир кулеметного відділення кулеметного взводу 43-го окремого стрілецького батальйону (в/ч А4080, м. Житомир), молодший сержант.

Народився 2 травня 1986 року в селі Запілля Жеревецького старостинського округу Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Навчався у Жеревецькій ЗОШ. Закінчив Житомирський будівельний коледж . Потім проживав у місті Коростень Житомирської області. Працював за фахом по Україні та за кордоном.

В 2004-2005 роках проходив військову строкову службу в 95-й окремій аеромобільній бригаді  (з 2016 року - 95-та окрема десантно-штурмова бригада (в/ч А0281, м. Житомир) Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Отримав звання молодшого сержанта.

Після повномасштабного вторгнення (24 лютого 2022 року) рф до України був у загоні самооборони села Запілля. 16 квітня 2022 пішов захищати Батьківщину до лав Збройних сил України. Службу проходив у складі  43-го окремого стрілецького батальйону (в/ч А4080, м. Житомир).

16 жовтня 2022 року виконуючи свій військовий обов’язок, героїчно загинув в бою під час мінометного обстрілу у місті Бахмут Донецької області.

Похований 23 жовтня 2022 року в селі Жеревці Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• 29 серпня 2023 року в селі Жеревці на честь Героя відкрита меморіальна дошка біля Жеревецького ліцею.
  • Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Петру присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського, а також на  меморіальних дошках в містах Київ та Коростень.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились дружина Людмила та син Микита.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуПетро з Дружиною Людмилою та сином Микитою

Фото без описуІз сином

Син Микита