Холодир Олександр Валерійович

Дата: 02.01.2024 14:36

Холодир Олександр Валерійович

(26.08.1991-18.09.2023)

Холодир Олександр Валерійович – стрілець, номер обслуги 46-ї окремої аеромобільної бригади (46 ОАеМБр, в/ч А4350, м. Полтава)  Десантно-штурмових військ Збройних сил України, солдат.

Народився 26 серпня 1991 року в селищі Лугини Коростенського району Житомирської області. Навчався у  Лугинській гімназії. У 2010 році закінчив Професійно-технічне училище №35 в місті Овруч та здобув професію «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування».

Після повномасштабного вторгнення (24 лютого 2022 року) рф до України, 24 березня 2023 року був мобілізований до 199-го навчального центру Десантно-штурмових військ Збройних сил України (199 НЦ, в/ч А2900, м. Житомир).  Потім боронив країну в складі 46-ї окремої аеромобільної бригади (46 ОАеМБр, в/ч А4350, м. Полтава)  Десантно-штурмових військ Збройних сил України, солдат.

12 серпня 2023 року отримав тяжкі осколкові поранення під час ведення бойових дій із окупантами в районі села Роботине Токмакцької територіальної громади Пологівського району Запорізької області. Проходив лікування в багатьох медичних установах, були проведені операції.

Перебуваючи на лікуванні та реабілітації після поранення нажаль помер 18 вересня 2023 року у зв’язку зі станом здоров’я.

Похований 23 вересня 2023 року в селі Бовсуни Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Олександру присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились син Тарас, дружина Леся (померла 18 жовтня 2023 року).

Фото без опису Фото без описуФото без опису