Ярмолюк Петро Олександрович

Дата: 02.01.2024 14:34

Ярмолюк Петро Олександрович

(12.08.1991-30.10.2023)

Ярмолюк Петро Олександрович – старший стрілець, гранатометник, навідник 30-ї  окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409,  пп В2731, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України, старший солдат.

Народився 12 серпня 1991 року в селищі Лугини Коростенського району Житомирської області. У 1997-2008 роках навчався в Лугинській ЗОШ №2. В 2012 році закінчив Житомирський агротехнічний коледж за напрямом підготовки «Агрономія», де здобув професію агронома. Після навчання до лютого 2016 року працював у ДП «Лугинський лісгосп». Потім деякий час працював в охороні у місті Києві та на СТО в селищі Лугини.

У 2021 році був на  військово-польових зборах в складі 143-го окремого батальйону територіальної оборони (в/ч А7309, м. Коростень) 115-ї окремої бригади територіальної оборони (115 ОБрТрО, в/ч А7043, Житомирська область) Сил територіальної оборони Збройних сил України.

Після повномасштабного військового вторгнення рф в Україну, 24 лютого 2022 року пішов добровольцем захищати Батьківщину до лав Збройних сил України. Службу проходив у складі 30-ї  окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409,  пп В2731, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України. Боронив державу на різних оперативних напрямках. У серпні 2023 року під час боїв із окупантами за місто Бахмут Донецької області отримав вогнепальні осколкові поранення нижніх кінцівок. Лікувався у військовому госпіталі, були проведені операції.

Будучи у відпустці на лікуванні після поранення, нажаль трагічно загинув у ДТП в селі Станишівка  Житомирському району Житомирської області 30 жовтня 2023 року.

Похований 1 листопада 2023 року в селищі Лугини Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Нагороджений грамотою Лугинської селищної ради за особисту мужність, відвагу та самовідданість у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України від 1 жовтня 2023 року.
  • Рішенням сесії №1201 Лугинської селищної ради від 24 листопада 2023 року Петру присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились мама Оксана та сестра Валерія.