​​​​​​​Клименко Михайло Вячеславович

Дата: 02.01.2024 13:34

Фото без описуКлименко Михайло Вячеславович

(26.12.1989-11.02.2023)

Клименко Михайло Вячеславович – інспектор прикордонної служби 2-ї категорії 3-го відділення інспекторів прикордонної служби 1-ї прикордонної застави відділу прикордонної служби №2 прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса (в/ч 9938, м. Лисичанськ) Державної прикордонної служби України Східного регіонального управління, сержант.

Народився 26 грудня 1989 року в селі Степанівка Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області. У 2005 році закінчив Степанівську ЗОШ I-II ступенів, а у 2007 році Червоноволоцьку ЗОШ I-III ступенів. Навчався у Житомирському кооперативному технікумі.

З листопада 2008 року по листопад 2009 року проходив строкову військову службу у 54-му окремому розвідувальному батальйоні імені Михайла Тиші (54 ОРБ, в/ч А2076, пп В2803, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України, оператор-розвідник.

З березня 2010 року проходив службу в органах внутрішніх справ на посаді інспектора патрульної служби міліції у місті Київ.

В період із 26.08.2014 по 24.09.2014 приймав участь в Антитерористичній операції, зокрема у місті Маріуполь Донецької області в складі зведеного загону ГУ МВС України у місті Києві.

З листопада 2015 року по жовтень 2019 року проходив службу в управлінні патрульної поліції  міста Києва.

9 вересня 2020 року Окремим регіональним центром комплектування у місті Житомир був прийнятий на службу за контрактом до 9 прикордонного загону імені Січових Стрільців (Житомирський прикордонний загін, Житомирський ПрикЗ, в/ч 1495, м. Житомир) Державної прикордонної служби України. Службу проходив в 5 відділі прикордонної служби (ВПС «Іванків», м. Іванків Вишгородського району Київської області) в складі 9 прикордонного загону імені Січових Стрільців Державної прикордонної служби України . Пройшов курси підготовки за програмою «бойового злагодження повітряної розвідки» та допущений до самостійного виконання завдань у складі зовнішнього екіпажу БпАК-МП-1 «Spectator».

Там же, у Іванкові, Михайла і застала повномасштабна війна, яка розпочалася  24 лютого 2022 року. Із побратимами прийняли першими бій з окупантами. Після звільнення Київської області від окупантів, 21 квітня 2022 року перевівся у 3 прикордонний загін імені Героя України полковника Євгенія Пікуса (Луганський прикордонний загін, в/ч 9938, м. Лисичанськ) Державної прикордонної служби України. Потім боронив країну в Донецькій області.

Героїчно обороняючи Україну 11 лютого 2023 року на околицях населеного пункту Федорівка Бахмутського району Донецької області під час стрілецького бою із окупантами отримав поранення не сумісні із життям.

Похований 18 лютого 2023 року в селі Степанівка Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Указом президента України №161/2023 від 17 квітня 2023 року нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно).
  • Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Михайлу присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишилися мама Єлизавета, сестри Галина та Валерія.

Фото без опису Фото без опису  Фото без опису Фото без описуФото без опису  Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису