Романчук Сергій Валентинович

Дата: 02.01.2024 13:19

Романчук Сергій Валентинович

(29.09.1994-01.06.2022)

Романчук Сергій Валентинович - стрілець-снайпер 16-го окремого мотопіхотного батальйону (16 ОМпБ, в/ч А4590, м. Глухів) у складі 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського (58 ОМПБр, в/ч А1376, м. Конотоп) Сухопутних військ Збройних сил України, старший солдат.

Народився 29 вересня 1994 року в селі Червона Волока Лугинської  територіальної громади Коростенського  району Житомирської області. Навчався у Червоноволоцькій ЗОШ. Закінчив Національний університет біоресурсів і природокористування у місті Київ. В цьому ж університеті пропрацював один рік заступником декана факультету аграрного менеджменту. Також навчався в університеті Hochschule Weihenstephan-Triesdorf у Німеччині, магістр наук аграрного менеджменту (Internationale Studiengang). Потім працював у Німеччині.

Після повномасштабного вторгнення (24 лютого 2022 року) рф до України пішов добровольцем в місцеву самооборону селища Лугини Коростенського  району Житомирської області. Потім проходив службу в  16-му окремому мотопіхотному батальйоні (16 ОМпБ, в/ч А4590, м.Глухів), у складі 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського (58 ОМПБр, в/ч А1376, м. Конотоп) Сухопутних військ Збройних сил України.

1 червня 2022 року трагічно загинув під час несення військової служби у місті Покровськ Донецької області.

Похований 17 червня 2022 року у селі Червона Волока Лугинської  територіальної громади Коростенського  району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Сергію присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.
  • Указом Президента України № 490/2023 від 17 серпня 2023 року за особисту мужність виявлену у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Сімейний стан на момент смерті: Залишились батьки, сестра та дівчина Марія.

Фото без опису Фото без описуСтенд пам'яті в рідній школі

Сергій із дівчиною Марією.