Шуба Юрій Григорович

Дата: 02.01.2024 11:42

Шуба Юрій Григорович

(10.08.1972-17.07.2015)

Шуба Юрій Григорович (позивний «Граф») - розвідник 74-го окремого розвідувального батальйону (74 ОРБв/ч А1035, смт Черкаське Дніпропетровської області) Військової розвідки Сухопутних військ Збройних сил України, солдат.

Народився 10 липня 1972 року в селі Старі Новаки Степанівського страростинського округу Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області. Закінчив Степанівську 8-ми річну школу, після чого закінчив Червоноволоцьку середню школу (старші класи). Строкову військову службу проходив у Військово-морському флоті в Ленінградській області. Після служби працював трактористом в ТОВ «Степанівське». Потім переїхав в село Миролюбівка Перещепинської міської громади Новомосковського району Дніпропетровської області, де постійно проживав із родиною.

Після початку російської збройної агресії рф проти України у 2014 році, мобілізувався до лав Збройних сил України. Боронив Україну від окупантів у складі 74-го окремого розвідувального батальйону  (74 ОРБ, в/ч А1035, смт Черкаське Дніпропетровської області) Військової розвідки Сухопутних військ Збройних сил України.

Нажаль трагічно загинув 17 липня 2015 року  під час несення служби в районі села Березове Вугледарської міської громади Волноваського району Донецької області.

Нагороди та вшанування:

• Нагороджений  Орденом «За Мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
  • Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 7, ряд 5, місце 25.
  • Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Юрію присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті. Залишились дружина, дві доньки, мама.