Федчук Марко Володимирович

Дата: 02.01.2024 11:25

Федчук Марко Володимирович

(29.12.1982-21.05.2015)

Федчук Марко Володимирович – медичний санітар, кулеметник 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України, старшина.

Народився 29 грудня 1982 року в селі Червона Волока Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області. В 2000 році закінчив Червоноволоцьку середню школу.

2001-го року був призваний до лав Збройних сил України на строкову військову службу. Службу проходив у  Військах протиповітряної оборони України у місті Коростень Житомирської області. Після армії закінчив училище професійної підготовки працівників міліції та пішов на службу в МВС України. Служив у місті Вишгород  Київської області. Прослужив 10 років, звільнився у званні старшини.  З 2012 року працював в місті Коростень  у охоронному відомстві.

У 2014 році  після початку російської агресії проти України, 31 березня 2014 року був мобілізований до 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України. Спецпідготовку проходив у місті Звягель Житомирської області. Далі службу проходив на блокпостах у містах Запоріжжя, Миколаїв, Харків. Потім службу проходив у зоні АТО (Донецька та Луганська області), пройшов пекло під Іловайськом. У зв’язку зі здоровям був звільнений зі служби в кінці серпня 2014 року.

Часто хворів. Під час чергового серцевого нападу старшина Марко Федчук помер у лікарні 21 травня 2015 року.

Похований в селі Червона Волока Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Марку присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились мама Надія, тато Володимир, сестра Наталія, брати Михайло та Юрій.