ГІМНАСТИКА ДЛЯ ОЧЕЙ: 7 КОРИСНИХ ВПРАВ

Дата: 12.12.2023 15:58

Робота та навчання онлайн — реалії теперішнього часу. Для очей це, безумовно, означає багато додаткового навантаження. Крім того, зараз ми більше дивимося кіно, серіали,  і, сподіваємося, більше  читаємо.

Цілком  доречно згадати про гімнастику для відновлення і поліпшення зору, тим більше, що сьогодні відмовка «немає часу» не пройде.

Як і з будь-якими тренуваннями, тут важлива регулярність. Існують спеціальні комплекси вправ при короткозорості, далекозорості, астигматизмі — їх легко знайти в мережі, а в цьому дописі пропонуємо базовий варіант, корисний як для дитячих, так і для дорослих очей.

Зауважимо лише   якщо є значні порушення, то краще проконсультуватися з  офтальмологом. Лікар призначить певний комплекс вправ в кожному конкретному випадку.

Щодо дітей, то робити зарядку малюк повинен осмислено, школярі цілком здатні впоратися самостійно. Малюкам  краще буде займатися разом з батьками, можна перетворити цей процес на гру.

Скільки разів робити гімнастику протягом дня — тут немає суворих рекомендацій. Наприклад, в моменти інтенсивних зорових навантажень, при роботі за комп’ютером, читанні, в ідеалі треба робити перерви на гімнастику кожні 40-60 хвилин. Цей ритуал бажано перетворити на звичку.

Але не забувайте, що гімнастика для очей — це профілактика, і діє вона лише в комплексі з необхідними засобами лікування. Тому щорічний офтальмологічний огляд — це  обов'язково, особливо якщо у дитини наявна спадкова схильність.

Кожну вправу повторюйте по 5-30 разів, починаючи з малого, навантаження збільшуйте поступово. Рухи плавні, без ривків, між вправами корисно трохи поблимати очима. І не забудьте зняти окуляри або контактні лінзи.

Вправа 1: ШТОРКИ. Швидко і легко моргайте 2 хвилини. Сприяє покращенню кровообігу.

Вправа 2: ДИВИМОСЯ  У  ВІКНО. Робимо маленьку кульку з пластиліну і ліпимо на скло. Вибираємо за вікном далекий об’єкт, кілька секунд