Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Отодектоз - «вушний кліщ». Як ефективно і швидко вирішити проблему?

Дата: 20.11.2023 13:31
Кількість переглядів: 548

Фото без описуФото без опису

🐱 Одним із поширених паразитів, котрий атакує і котів, і собак є мікроскопічний вушний кліщ – отодектес. Він особливо пожвавлюється в холодну пору року, коли у тварини послаблюється імунітет. 

Що ж таке отодектоз?

Отодектоз, або «вушний кліщ» - захворювання, яке викликається паразитуванням у вухах кліщів Otodectes cynotis. В наслідку, травмування кліщами, внутрішньої стінки зовнішнього слухового проходу - тварина починає страждати від нестерпного свербіння.   Надалі, до цього стану може приєднатися дерматит і гнійний отит.
📢Отодектоз важливо вчасно помітити та лікувати, аби уникнути ускладнень. Побачити цього кліща неозброєним оком, на жаль, неможливо, а от ознаки його паразитування цілком очевидні.

Як розпізнати отодектоз?

Отодектозом хворіють наші м'ясоїдні домашні улюбленці - коти та собаки. Помітити ознаки даного захворювання у вихованця, не так вже й складно.

💡 Три типові сигнали зараження вушним кліщем:

1. Надлишок сірки та бруду у вусі. 

2. Улюбленець чухає вуха, трусить головою.

3. Нахил голови у бік.

Сверблячка, що викликається діяльністю кліщів, змушує тварину терти лапами вуха, трясти головою, бігати, пищати. Заглянувши в саме вухо, можна помітити кірки темно-коричневого кольору - засохлий ексудат. Його неприємний запах, не дасть вам сумніватися в цьому. Але виділення не завжди є показовими для отодектозу. Вони можуть бути присутніми в незначній кількості, або бути відсутнім зовсім. Тому, для більш точної діагностики, іноді необхідний мазок з внутрішньої частини зовнішнього вуха.
Попри оманливу легкість перебігу початкових етапів захворювання, недооцінювати отодектоз не варто. Запущені випадки можуть привести до загибелі тварини, в наслідку розвитку ускладнень, в тому числі - гнійного менінгіту.
Otodectes cynotis дуже заразний. Вихованець може «зловити» його навіть уникаючи прогулянок і контактів з іншими тваринами. Ви запросто можете принести вушного кліща в будинок на одязі, або взутті.
Лікування отодектозу?

Після підтвердження діагнозу - варто негайно приступити до лікування. Перед його початком, потрібно якомога ретельніше очистити вуха від засохлих кірочок. Для цієї мети не рекомендується використовувати вушні палички та інші подібні пристосування - через те, що є ризик травмувати вуха. Краще скористатися ватним диском в поєднанні з відповідними препаратами, вушні краплі для котів 
Після механічного очищення - для лікування отодектозу, застосовують вушні краплі, або мазі.

Препарати варто наносити строго по інструкції, дотримуючись дозування та інтервалу, вказаного ветеринарним лікарем.
З метою більш ефективної обробки - щоб залучити всю поверхню вуха - вушну раковину і її основу, рекомендується злегка помасажувати. Важливо пам'ятати, що краплі обов'язково повинні вводитися в обидва вуха відразу, навіть якщо уражено тільки одне.
У разі, якщо тварина трясе головою після процедури, його варто ненадовго зафіксувати, для запобігання розбризкування лікарського засобу. Не порушуйте схему застосування вушних крапель і мазей - це знизить ефективність лікування. Обробку проводять до повного одужання тварини.

Профілактика отодектозу?

Якщо тварина - частий гість на вулиці - не забувайте про регулярну обробку протипаразитарними засобами. Наприклад, краплі на холку, інсектицидні пудри, тощо. Систематично оглядайте вуха вихованця і підтримуйте їх в чистоті, не соромтеся звертатися до фахівця за консультацією. Крім того - у здорових тварин менше шансів захворіти. Саме тому, збалансоване харчування, вітамінні добавки, якісні повнораціонні корми - найкраща профілактика отодектозу.

 

Коростенське районне управління ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь