В УКРАЇНІ ЦИРКУЛЮЄ ПОНАД 13 ШТАМІВ КОРОНАВІРУСУ SARS-COV-2
На сьогодні територією нашої країни циркулює понад 13 різновидів вірусу SARS-CoV-2 варіанту "Омікрон".
Про це в інтерв’ю "РБК-Україна" розповів заступник міністра охорони здоров’я України - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.
Він зазначив, що є певні особливості, напевно, у кожному штамі, але за клінічними симптомами йдеться або про середній, або про легкий перебіг захворювання.
"Випадки з госпіталізацією або смертельні випадки у нас, на жаль, припадають саме на вікову групу від 60 років або серед тих людей, які мають супутні захворювання", - додав Ігор Кузін.
За його словами, як і раніше, найбільша кількість випадків COVID-19 фіксується у містах, де чисельність населення наближається до мільйона або перевищує мільйон осіб. Наприклад, це Київ та Львів.
Головний державний санітарний лікар звернув увагу на те, що всі згадані вище штами мають певні загальні характеристики. Й вони зводяться до того, що кожна нова мутація буде призводити до того, що вірус ще швидше буде передаватися від людини до людини, йому ще більше вдаватиметься ховатись від імунної відповіді.
Заступник міністра охорони здоров’я України нагадав про рекомендації щодо базового курсу вакцинації. Його вистачає для здорової людини для того, щоб мати достатній рівень імунітету проти будь-яких штамів "Омікрона", які циркулюють зараз або які будуть з'являтися через деякий час.
Але для людей, які мають важкі супутні захворювання, які мають вік понад 60 років, які пройшли трансплантацію, які мають інші захворювання, мають набагато більший ризик захворіти або перенести захворювання на коронавірусну інфекцію у важчій формі, рекомендовано отримати додатковий бустер.
Нагадаємо, у Рівненській області лабораторно підтвердили випадок нового варіанту коронавірусу під назвою "Пірола". Захворів 20-річний чоловік. Виокремили випадок "Піроли" завдяки секвенуванню, проведеному у вірусологічній референс-лабораторії ДУ “Центр громадського здоров'я МОЗ України”. На сьогодні за симптомами та клінічним проявом захворювання субваріанту "Пірола" не виявлено особливих відмінностей від попередніх штамів COVID-19. Однак через велику кількість мутацій "Пірола" швидше вражає ослаблений імунітет.
Вакцина проти COVID-19 до кінця 2024 року безкоштовна, вона допомагає запобігти важким випадкам захворювання та ускладненням. Отримати щеплення можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів щеплень.
Проте навіть якщо людина пройшла повний курс вакцинації, слід дотримуватись правил безпеки: тримати дистанцію не менше 1 метра, користуватись маскою в громадських місцях, частіше мити рук та дезінфікувати поверхні.
Коростенське районне управління Держпродспоживслужби