Рончинський Василь Миколайович

Дата: 06.11.2023 14:04

Рончинський Василь Миколайович

(21.10.1984-10.01.2023)

Рончинський Василь Миколайович – старший водій автомобільного взводу автомобільної роти БМТЗ 1-ї окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна (1 ОБрСпП, в/ч А4044) Сухопутних військ Збройних сил України, молодший сержант.

Народився 21 жовтня 1984 року в селі Діброва Бовсунівського старостинського округу Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області. У 1986 році переїхав з батьками до міста Коростень. Навчався у Коростенській ЗОШ №5. Закінчив Бердичівський коледж хімічного машинобудування. Тривалий час працював в ТОВ «Автосвіт ЛТД» водієм автобуса на міських маршрутах. Потім водієм бензовоза в ДП «Автосвіт» ТОВ «Автосвіт ЛТД».

У 2002-2003 роках строкову військову службу проходив у 6-му навчальному артилерійському полку (6 НАП, в/ч А0473, село Дівички  Київської області) у складі 169-го навчального центру «Десна» імені князя Ярослава Мудрого Сухопутних військ України. Потім у 802-му реактивному артилерійському полку (802 РеАП, в/ч А3799, м. Ковель), командир відділення.

Після повномасштабного вторгнення (24 лютого 2022 року) рф до України був мобілізований до лав Збройних сил України 18 березня 2023 року. Службу проходив у складі 1-ї окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна (1 ОБрСпП, в/ч А4044) Сухопутних військ Збройних сил України.

Нажаль трагічно загинув під час виконання бойового завдання 10 січня 2023 року у селищі Райгородок Миколаївської міської громади Краматорського району Донецької області.

Похований  14 січня 2023 року в селі Бовсуни Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Указом президента України від 30 березня 2023 року № 190 нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
  • Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Василю присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились дружина Любов, син Ярослав, донька Даря, мама Ганна та сестра Оксана.

«Ми там, щоб ви мали змогу спати спокійно…» - Василь Рончинський (Зі спогадів дружини).

Василь із сім' єю Фото без опису

Василь з мамою Фото без опису

Із сестрою