Юрченко Валерій Вікторович

Дата: 06.11.2023 13:57

Юрченко Валерій Вікторович

(12.02.1971-01.09.2014)

Юрченко Валерій Вікторович – командир взводу, заступник командира танкової роти з озброєння в 30-й окремій механізованій бригаді імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України, капітан.

Народився 12 лютого 1971 року в селищі Лугини Коростенського району Житомирської області. Закінчив Лугинську середню школу №2. Навчався в Омському військовому училищі, пізніше перевівся та  закінчив Київське.

Після 1994 року з дружиною переїхав у село Високу Піч Тетерівської територіальної громади Житомирського району Житомирської області за направленням у військову частину. В 1998 році, після розформування гарнізону, переїхав до міста Звягель та пішов на службу в 30-ту танкову дивізію (з 2003 року - 30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького). Спочатку був заступником з технічної частини танкової роти, потім командиром роти. Після 20 років служби в армії пішов на пенсію, працював водієм.

З початком війни у 2014 році був мобілізований до лав Збройних сил України. Службу проходив у складі 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України. Був командиром взводу, заступником командира танкової роти з озброєння, В одному з боїв зазнав поранення у руку.

1 вересня 2014 року загинув у бою з терористами під містом Лутугиним Луганської області.

Похований в селищі Лугини Коростенського району Житомирської області 5 вересня 2014 року.

Нагороди та вшанування:

• Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
  • За рішенням № 74 третьої сесії VII скликання від 28 лютого 2017 року Лугинська селищна рада змінила назву  вулиці Червоноармійська на вулицю  Валерія Юрченка.
  • Рішеням Звягельської міської ради від 24.07.2020 № 1002 отримав звання «Почесний громадянин міста Звягель» посмертно.

- Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 6, місце 11.

- Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Валерію присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».

- Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишилась дружина.

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Валерій Юрченко з дружиною Марією