Курта Олександр Валерійович

Дата: 06.11.2023 13:54

Курта Олександр Валерійович

(17.07.1986-25.01.2023)

Курта Олександр Валерійович – корегувальник вогню 80-ї окремої десантно-штурмової бригади (80 ОДШБр, в/ч А0284, м. Львів) Десантно-штурмових військ Збройних сил України, солдат.

Народився 17 липня 1986 року у селищі Миролюбів Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області. Проживав у селі Миколаївка Топільнянського старостинського округу Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області. Працював будівельником у місті Києві.

Після повномасштабного вторгнення (24 лютого 2022 року) рф до України, був мобілізований  до лав Збройних сил України. Службу проходив у 80-тій окремій десантно-штурмовій бригаді (80 ОДШБр, в/ч А0284, м. Львів) Десантно-штурмових військ Збройних сил України. Два місяці проходив військову підготовку, після чого боронив Україну від агресора на Сході України.

25 січня 2023 року під час штурмових дій трагічно загинув у селі Торське Лиманської міської територіальної громади Краматорського району Донецької області.

Похований 29 січня 2023 року  в селі Жеревці Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Олександру присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились мама та сестра.