Тищенко Андрій Петрович

Дата: 06.11.2023 13:50

Тищенко Андрій Петрович

(15.02.1985-18.01.2023)

Тищенко Андрій Петрович (позивний «Лимон») – стрілець, номер обслуги 44-го окремого стрілецького батальйону (44 ОСБ, в/ч А4049) Сухопутних військ Збройних сил України, солдат.

Народився у селі Миколаївка Топільнянського старостинського округу Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області. Проживав в селищі Коцюбинське Бучанського району Київської області. Навчався у професійно-технічному училищі в місті Київ, працював різноробочим.

Проходив строкову військову службу з листопада 2003 року по квітень 2005 року у 1121-му навчальному зенітно-ракетному полку (1121 НЗРП, в/ч А3435, селище Десна Чернігівської області)  в складі 169-го навчального центру «Десна» імені князя Ярослава Мудрого  Сухопутних військ Збройних сил України, механік-водій.

У 2014 році на початку російської агресії проти України, 4 вересня 2014 року був мобілізований до лав Збройних сил України. Службу проходив у складі 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича (26 АБр, в/ч А3091, пп В323, м. Бердичів), номер обслуги протитанкових гармат. Брав участь в Антитерористичній операції на Сході України (Донецька та Луганська області). Звільнений у запас 12 травня 2015 року.

Після повномасштабного вторгнення (24 лютого 2022 року) рф до України пішов добровольцем  захищати Україну 29 липня 2022 року. Боронив країну у складі 44-го окремого стрілецького батальйону (44 ОСБ, в/ч А4049) Сухопутних військ Збройних сил України,  Брав участь у боях за Харківську область та Донбас.

Нажаль трагічно загинув 18 січня 2023 виконуючи бойове завдання та рятуючи своїх побратимів поблизу села Терни Лиманської територіальної громади Краматорського району Донецької області.

Похований 24 січня 2023 року в селі Жеревці Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• В честь Героя відкрита меморіальна дошка в селищі Коцюбинське Бучанського району Київської області.
  • Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Андрію присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились мама Катерина та сестра Анастасія.

Андрій із сім'єю