Уткін Вячеслав Олександрович

Дата: 06.11.2023 13:42

Уткін Вячеслав Олександрович

(23.02.1977-30.08.2014)

Уткін Вячеслав Олександрович – заступник командира реактивної артилерійської батареї з озброєння реактивного артилерійського дивізіону 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України, старший лейтенант.

Народився 23 лютого 1977 року в селі Липники Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області. Проживав у селі Нові Білокоровичі Коростенського (Олевського) району Житомирської області. У 1994 році закінчив Новобілокоровицьку ЗОШ.

1 серпня 1994 року був призваний на строкову військову службу до лав Збройних силах України.

У 1999 році закінчив Харківський військовий університет за спеціальністю «Ракетні та космічні комплекси».

З 1999 року служив у 30-й гвардійській танковій дивізії (з 2003 року – 30-та окрема механізована бригада імені князя Костянтина Острозького (30 ОМБр, в/ч А0409, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України.

З весни 2014 року брав участь в Антитерористичній операції на Сході України (Донецька та Луганська області).

30 серпня 2014 року загинув внаслідок артилерійського обстрілу в районі селища Хрящувате Краснодонського району Луганської області.

2 вересня 2014 року похований на Алеї слави військово-меморіального кладовища (вулиця Чехова) міста Звягель Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• У селі Нові Білокоровичі на фасаді будівлі Новобілокоровицької ЗОШ, де навчався Вячеслав Уткін, йому відкрито меморіальну дошку.
  • Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно).
  • Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 4, ряд 3, місце 6.
  • Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Вячеславу присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились мама, дружина та донька.

Фото без опису Фото без опису В’ячеслав із сім’єю

орден Богдана Хмельницького III ступеня