Оліферчук Юрій Леонтійович

Дата: 06.11.2023 13:41

Оліферчук Юрій Леонтійович

(30.10.1992 – 11.07.2014)

Оліферчук Юрій Леонтійович - розвідник-снайпер 30-ї Окремої Механізованої Бригади (30 ОМБр, в/ч А0409, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України, солдат.

Народився 30 жовтня 1992 року в місті Рівне. Проживав у селі Березовий Груд Будо-літківського страростинського округу Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області. Закінчив Радогощанський НВК "ЗНЗ І-ІІІ СТ-ДНЗ" у селі Радогоща (Будо-літківський страростинський округ Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області). Проходив строкову військову службу в лавах Збройних сил України. Працював на будівництві у Києві.

У 2014 році після початку російської військової агресії проти України, 18 березня 2014 року мобілізований до лав Збройних сил України. Службу проходив у 30-й окремій механізованій бригаді (30 ОМБр, в/ч А0409, м. Звягель) Сухопутних військ Збройних сил України. З весни 2014 року брав участь в Антитерористичній операції на Сході України (Донецька та Луганська області).

11 липня 2014 року у районі міста Олександрівськ Луганської області колонна українських військ, у складі якої знаходився Юрій Оліферчук, потрапила у засідку терористів. Противник захопив військову техніку. Особисто керував розвідувальним відділенням при відбитті військової техніки за відсутності командира. Під час бою трагічно загинув.

Похований 15 липня 2014 року в селі Березовий Груд Будо-літківського страростинського округу Лугинської територіальної громади Коростенського району Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• 30 вересня 2014 року в селі Радогоща на фасаді будівлі Радогощанського НВК "ЗНЗ І-ІІІ СТ-ДНЗ" за адресою вулиця Шкільна 2, де навчався Юрій Оліферчук, йому відкрито меморіальну дошку.
  • Указом Президента України № 873/2014 від 14 листопада 2014 року нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
  • Портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві: секція 1, ряд 5, місце 29.
  • Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Юрію присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.

Сімейний стан на момент смерті: Залишились мама Світлана, тато Леонтій, сестра Любов, брати Ігор та Артур.