Сторожук Олексій Вікторович

Дата: 03.11.2023 11:03

Сторожук Олексій Вікторович

(29.09.1998-29.08.2023)

Сторожук Олексій Вікторович (позивний «Жук») – командир відділення, командир БМ 116-ї окремої механізованої бригади (116 ОМБр, в/ч А4722, Полтавська область) Сухопутних військ Збройних сил України, молодший сержант.

Народився в селі Нова Рудня Старосільського старостинського округу Лугинської територіальної громади Коростенського району  Житомирської області. У 2004-2013 роках навчався у Степанівській ЗОШ. В 2015 закінчив Лугинську гімназію. Потім здобув освіту у Будівельному коледжі Житомирського національного агроекологічного університету. Працював у ТОВ «БЕТОНЕНЕРГО» в місті Українка Обухівського району Київської області.

Із 16 жовтня 2019 року проходив строкову військову службу у 101-й окремій бригаді охорони Генерального штабу України імені генерал-полковника Геннадія Воробйова (101 ОБрО ГШ, м. Київ) Збройних сил України, навідник.  8 квітня 2021 року був звільнений у запас по закінченню строкової служби.

З перших днів повномасштабного вторгнення рф до України (24 лютого 2022 року ) пішов захищати рідну країну від окупантів, поповнивши лави Збройних сил України. Службу проходив у 116-й окремій механізованій бригаді (3 батальон) (116 ОМБр, в/ч А4722, Полтавська область) Сухопутних військ Збройних сил України. На початку служби обіймав посаду стрільця-санітара. Проходив військові навчання у Німеччині, де отримав сертифікат та медаль. 5 липня 2023 року отримав звання молодшого сержанта та обіймав посаду командира відділення, командира БМ.

У бою з окупантами 2 серпня біля села Роботине  Токмацької міської громади Пологівського району Запорізької області отримав важкі поранення внаслідок ворожого мінометного обстрілу. Нажаль від отриманих травм помер у шпиталі 29 серпня 2023 року.

Похований 2 вересня 2023 року в селі Нова Рудня Старосільського старостинського округу Лугинської територіальної громади Коростенського району  Житомирської області.

Нагороди та вшанування:

• Рішенням сесії №1154 Лугинської селищної ради від 12 жовтня 2023 року Олексію присвоєно звання «Почесний громадянин Лугинської громади».
  • Фото Героя можна зустріти на «Дошці Пам’яті Героям Лугинської територіальної громади» в селищі Лугини біля меморіального комплексу «Захисникам незалежності України» на вулиці Михайла Грушевського.
  • Наказом Головнокомандувача Збройних Сил України Валерієм Залужним від 29 листопада 2023 року № 2839 відзначений почесним нагрудним знаком «Золотий хрест».

Сімейний стан на момент смерті: Залишились сестри Тетяна та Надія, племінниця Наталія.

«Для сім’ї завжди був опорою, душею і надією. Він був відповідальним, хоробрим і мужнім хлопцем, мав найкращі риси, які тільки може мати в собі людина. Як би на душі не було, він завжди був усміхненим і знаходив сил, щоб завжди всім допомогти. Товариші по службі запамятали його завжди усміхненого, відповідального і дружнього «Льошика», позивний «Жук». Назавжди 24…» (Зі спогадів сестри Надії)

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису

Олексій з рідними сестрами Надією та Тетяною