Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Безбар’єрність: Віктор Градівський провів нараду щодо виконання плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії безбар’єрного простору

Дата: 25.10.2023 09:15
Кількість переглядів: 157

24 жовтня під головуванням начальника Житомирської ОВА Віктора Градівського відбулася нарада на тему: «Про виконання плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії безбар’єрного простору».

Фото без описуУчасть у нараді взяли представники профільних структурних підрозділів Житомирської ОВА, РВА області, а також керівники та представники 66 громад області.

Під час наради учасники обговорили низку питань, зокрема:

  • виконання плану заходів з реалізації проєкту доказової реабілітації;
  • про ведення моніторингу оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 537 «Про затвердження Порядку проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності об’єктів фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю»;
  • виконання плану заходів обласним центром зайнятості;
  • проведення обов’язкової евакуації з Донецької області.

Також під час наради учасники заслухали керівників РВА області щодо стану виконання плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії безбар’єрного простору»

Так, під час наради Віктор Градівський доручив:

  • районним військовим адміністраціям, міським, селищним та сільським радам розробити та затвердити місцеві плани зі створення безбар’єрного простору на 2023-2024 роки та визначити посадових осіб, відповідальних за питання створення безбар’єрного простору;
  • Департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації, районним військовим адміністраціям, міським, селищним та сільським радам Сприяти створенню до кінця 2023 року реабілітаційного відділення  у  КНП «Бердичівська міська лікарня» Бердичівської міської ради та заключення на 2024 рік пакету для надання послуг по реабілітації з НСЗУ;
  • окремим районним військовим адміністраціям, міським, селищним та сільським радам Внести в електронну форму з одночасним створенням бази даних на сервері містобудівного кадастру області.

«За останні чотири роки Україна значно просунулася у впровадженні в життя сучасних стандартів безбар’єрності. Нажаль, повномасштабна війна, яку принесла на нашу землю росія, змусила нас тимчасово призупинити частину наших планів, зокрема й щодо розвитку безбар’єрних просторів. Однак в області продовжується крок за кроком впровадження усіх проявів безбар’єрності та напрацювання над забезпеченням справедливого підходу для кожного громадянина, а також створення безперешкодного доступу населення до різних сфер життєдіяльності», — зазначив Віктор Градівський.

Довідково. В Житомирській області затверджений регіональний план заходів із створення безбар’єрного простору на 2023-2024, відповідно до Національна стратегія безбар’єрного простору, яка складається з 6 основних напрямків: фізичний, інформаційний, суспільний, економічний, цифровий та освітній.

Обласний «План заходів із створення безбар’єрного простору на 2023-2024 рр» передбачає 113 заходів, з яких 84 вже реалізовано.

Зокрема, це:

  • 35 завдань, виконання яких зробить життя українців простішим та більш комфортним;
  • 14 стратегічних  цілей, які керівництво області ставить перед собою, щоб досягти бажаного результату;
  • 41 показник, який допомагає зрозуміти, як реалізується План.

Головна мета – зробити  безбар’єрність новою суспільною нормою, коли поважаються та враховуються особливості і потреби кожної людини.

 

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь