ЯК ЗАПОБІГТИ ХВОРОБАМ СЕРЦЯ: 10 ПРОСТИХ ПОРАД

Дата: 29.09.2023 11:01

Фото без опису29 вересня відзначається Всесвітній день серця.  Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.

Серцево-судинні захворювання:  ішемічна хвороба серця (серцеві напади), інсульт, підвищений артеріальний тиск (гіпертонія), захворювання периферичної артерії, ревматична хвороба серця, вроджені захворювання серця та серцева недостатність. Вони  є основною причиною смертності в Україні, особливо серед чоловіків.

Що потрібно знати, щоби потурбуватися про здоров’я свого серця і попередити серйозні проблеми?

Найчастіше причиною таких захворювань є наша власна поведінка і звички: куріння, брак фізичної активності, нездорове харчування та надмір алкоголю. Змінивши таку поведінку, ми можемо суттєво знизити ризик серцево-судинних хвороб.

Прості  поради  допоможуть  зберегти  здоров’я  серця:

1. Кинути курити

Куріння – одна з головних причин виникнення серцево-судинних захворювань. Найкращим рішенням, яке ви можете прийняти для здоров’я свого серця, буде кинути курити.

Протягом двох  років після відмови від тютюну значно зменшується ризик ішемічної хвороби серця. А через 15 років ризик серцево-судинних захворювань знижується до рівня некурця.

Пасивне куріння також шкідливе для здоров’я серця.

2. Бути активними

Регулярна фізична активність зменшує ризик серцево-судинних хвороб.

Рекомендується приділяти принаймні 30 хвилин фізичній активності 5 разів на тиждень. Сюди можна зарахувати гру, ходьбу, хатню роботу, танці.

3. Слідкувати за своєю вагою

Зайва вага підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

4. Дотримуватися збалансованого здорового харчування

Рекомендується вживати менше продуктів з високим вмістом насичених жирів, що може підвищити рівень холестерину в крові.

Намагайтеся їсти рибу двічі на тиждень – це прекрасне джерело омега-3 жирних кислот, дуже корисних для серця.

Щоб кров’яний тиск був у нормі, вживайте менше солі – додавайте менше солі під час приготування їжі і не досолюйте страви за столом.

5. Вживати цільнозерновий хліб, каші з цільного зерна

Вживайте багато овочів та фруктів.

Коли купуєте продукти в магазині, зверніть увагу на інформацію про вміст калорій, жиру, цукру і солі.

6. Вживати менше алкоголю

Алкоголь калорійний.  Його надмірне вживання збільшує ризик серцево-судинних захворювань.

7. Підвищити  стійкість до  стресів

Бажано уникати стресів та вчитися справлятися з ним.

8. Регулярно проходити медичний огляд

Комплексний  періодичний медичний огляд  допоможе  виявити захворювання на ранніх етапах  та в подальшому  тримати організм  в нормальному статусі.

9. Контролювати свій артеріальний тис та рівень глюкози в крові

Хворим на гіпертонічну хворобу та діабет необхідно щоденно конролювати  показники артеріального тиску  та рівня глюкози  крові.

10. Щеплюватися від інфекційних хвороб

Регулярні щеплення від сезонного грипу, коронавірусної інфекції допоможуть перенести зазначені хвороби в легкій формі  та не допустити ускладнень на серце  та систему кровообігу.

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».