Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

СКОРО В ШКОЛУ!

Дата: 17.08.2023 15:02
Кількість переглядів: 201

Фото без опису

Спеціалісти управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ ДПСС в Житомирській області звертають увагу батьків школярів на те, що збираючи дитину до школи, необхідно приділяти увагу якості зошитів та навчальних посібників, якими буде користуватися дитина.

Вибір зошитів, навчальних посібників в магазинах багатий та різноманітний, але серед всього цього книжково-канцелярського різноманіття зустрічаються підробки, які можуть навіть нашкодити дитині.

Неякісний друк тексту приводить до порушень зору. Постійна напруженість приводить до стомленості, дратівливості. Зайва вага портфелю приводить до викривлення хребта, створює додаткове навантаження на руки та ноги, і це в той час, коли кістково-м’язова система дитини ще формується. В такому випадку здоров’я дитини до кінця навчального року може зазнати суттєвого погіршення.

Під час придбання канцелярських товарів обовязково звертайте увагу:

Папір в дитячих зошитах повинен бути білого кольору (не сірого і не жовтого!) та без сторонніх включень — залишків деревини, волокон, темних плям, не повинна просвічуватися (це стосується і альбомів для малювання та креслення).

Лінії сторінок в зошитах повинні бути чіткими та контрастними, бажано блакитного, фіолетового або сірого кольору (ні в якому разі не чорного) .

Ручка має бути легкою, не занадто яскравою та не повинна відволікати увагу.

Поверхня ручки повинна бути ребристою, щоб її можна було зручно тримати та вона не була слизькою.

Як виглядає «правильна» книга для школяра:

Сторінки виробляються із білого, непрозорого паперу (не можна використовувати газетний папір).

Палітурка підручника повинна бути міцною, з гладенькою поверхнею, з матеріалу, що мінімально забруднюється під час користування.

В тексті не використовуються кольорові фарби.

Текст чіткий, букви не повинні розпливатися, не повинні бути погано продруковані ділянки, фарба не змазана, малюнки чіткі.

На титульній сторінці повинен бути напис про те, що підручник дозволений Міністерством освіти і науки.

В підручниках до 6-го класу не повинно бути текстів, набраних в дві колонки (окрім віршів та таблиць).

Відповідно «Державних санітарних норм і правил “Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей” затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 18 січня 2007 року N 13, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 січня 2007 р. за N 77/13344 загальна вага підручників та шкільного приладдя на один навчальний день не повинна перевищувати для учнів 1- 2 класів – 1,5 – 2,0 кг, 3 – 4 клас – 2,0 – 2,3 кг, 5 – 6 клас – 2,3 – 3,0 кг, 7 – 8 клас – 3,0 – 3,5 кг, 9 – 11 клас – 3,5 – 4,5 кг.

Дотримання цих простих рекомендацій допоможе зберегти здоров’я дітей.

 

Коростенське районне управління Держпродспоживслужби


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь