Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Як українцям отримати безоплатну правничу допомогу з-за кордону: приклад звернення до контактного центру системи через Telegram

Дата: 08.08.2023 11:43
Кількість переглядів: 115

Фото без опису

Багато українців були вимушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. Для правової підтримки таких громадян система безоплатної правничої допомоги запровадила додаткові способи звернення. Один з них – це можливість зателефонувати до контактного центру системи за допомогою мобільного застосунку Telegram: https://t.me/+380677213103.

З початку року такою можливістю скористалися вже понад 300 осіб. Найчастіше юристів запитують про умови перетину кордону, в тому числі повернення на батьківщину, відновлення втрачених документів, а також отримання допомоги за кордоном. 

Як отримати безоплатну правничу допомогу 

Якщо ви потребуєте правничої допомоги — звертайтеся до юристів системи БПД. Ви можете це зробити офлайн або скориставшись дистанційними сервісами системи.

Допомога офлайн 

Завітайте до найближчого бюро правової допомоги. На мапі за посиланням https://bit.ly/bpd_buro можна перевірити розташування, номери телефонів та режим роботи. 

Зверніться до юристів під час роботи консультаційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги. Про дату, час та місце роботи консультаційних пунктів можна дізнатися з відповідних графіків за посиланням https://bit.ly/42fQ3lW

Допомога онлайн

Якщо з різних причин ви зараз не можете безпосередньо звернутися до бюро правової допомоги, ви можете скористатися іншими сервісами системи БПД:

Зателефонувати до контактного центру системи БПД за номером 0 800 213 103 (дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України безкоштовні).

Номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Зателефонувати з Telegram: https://t.me/+380677213103

(юристи працюють на лінії з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 18:00 за Київським часом)

Щоб отримати правову консультацію письмово, напишіть у Telegram-бот: https://t.me/LegalAidUkraineBot (юристи відповідають у робочі дні).

Правові консультації можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid.

Тут зібрані усі сервіси доступу системи безоплатної правової допомоги: https://linktr.ee/legalaid.gov.ua

Звернення про надання безоплатної вторинної правничої допомоги

Якщо під час консультації з юристами системи БПД, ви зʼясували, що потребуєте безоплатної вторинної правничої допомоги (БВПД), тобто представництва інтересів у суді чи в інших державних органах, допомоги в підготовці документів до суду, — подайте відповідне звернення та документи, які підтверджують право на БВПД, одним із визначених законодавством способів:

особисто або через законного представника безпосередньо до місцевого центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги;

поштою до центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги;

електронною поштою на офіційну електронну адресу центру з надання безоплатної вторинної правничої допомоги. У такому зверненні необхідно зазначити прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, електронну адресу для зворотного зв’язку, суть правового питання та категорію суб’єкта права на безоплатну допомогу. Звернення повинно бути підписане кваліфікованим електронним підписом. Детальний механізм подання електронного звернення про надання безоплатної вторинної правничої допомоги наразі напрацьовується.

 

За інформацією Координаційного центру з надання правничої допомоги.

Ярослав Савчук -  фахівець сектору «Лугинське бюро правничої  допомоги»

Коростенського МЦ з надання БВПД.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь