Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Повідомлення RASFF стосовно виявлення новітнього харчового інгредієнту у харчовій добавці

Дата: 04.07.2023 09:09
Кількість переглядів: 218

                     Фото без опису

                       Повідомлення RASFF стосовно виявлення новітнього харчового інгредієнту у харчовій добавці
      До Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Foodand Feed, RASFF) від 30 червня 2023 року № 2023.3843-fup 8, стосовно виявлення новітнього харчового інгредієнту L-альфа-гліцерил фосфорилхолін (альфа-GPC) у харчовій добавці, що експортувалась з Польщі(виробник: Fitness AuthoritySp. Zo.o., Otomin)до України (одержувач: UA FITONE DISTRIBUTION, вул. Ярмакова, 1, м. Кременчук, Полтавська обл., 39600).
     З метою недопущення в обіг такої  продукції, Коростенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в  Житомирській області доводить до відома операторів ринку щодо обов’язку вилучати та/або відкликати у встановлених законом випадках предмети та матеріали, які контактують з харчовими продуктами, якщо встановлено, що визначені матеріали  можуть впливати на  безпечність та інші характеристики харчових продуктів й спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи (ст.20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»).
       Зокрема, у разі виявлення вищезазначеної продукції в обігу на території Лугинської ОТГ, необхідно негайно інформувати  Коростенське районне управління для вжиття відповідних заходів за адресою: вул. Горького, 8/42,  смтЛугини,  Коростенський район, Житомирська область, 11301,   e-mail: vet_lug@ukr.net
       На даний час інформація щодо виявлення вищевказаної продукції в обігу на об’єктах торгівлі на території, підконтрольній Коростенському районному управлінню Держпродспоживслужби,  не надходила. 
       Довідково: Європейська система швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Foodand Feed, RASFF) – система швидкого обміну інформацією щодо наявності ризику для здоров’я людини, пов’язаного з харчовими продуктами і кормами.
 
       RASFF –це інструмент для обміну інформацією, який допомагає країнам ЄС діяти швидше та скоординовано у відповідь на загрозу здоров'я, спричинену харчовою продукцією або кормом. Мережа RASFF об’єднує контролюючі органи в сфері безпечності харчової продукції країн ЄС та таких країн як Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія, які відповідають за безпечність харчових продуктів та кормів.
У разі загрози:
•  Член мережі передає Європейській Комісії інформацію про харчовий продукт чи корм, які несуть пряму чи опосередковану загрозу людині. 
•  Комісія відразу передає таку інформацію всім членам мережі.
•  Комісія публікує, що тижневий огляд таких повідомлень.
Повідомлення можна переглядати онлайн на порталі RASFF: https://webgate.ec.europa.eu/rasff-window/screen/search?event=notificationsList

Коростенське районне управління Держпродспоживслужби


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь