Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

На що звернути увагу при виборі дитячих іграшок

Дата: 30.06.2023 11:26
Кількість переглядів: 196

 

Фото без опису

      На що варто звернути увагу споживачеві при виборі бажаного подарунку дитині, щоб покупка принесла радість і не мала небажаних наслідків.

      Варто зазначити, що вимоги до виробників, імпортерів іграшок, до матеріалів, з яких вони виготовлені, викладено у Технічному регламенті безпечності іграшок, розробленому на основі Директиви 2009/48/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 18.06.2009 про безпеку іграшок.

     При купівлі іграшки в магазині або на ринку рекомендуємо звернути увагу на наявність наступної інформації на товарі:

  • артикул / штрих-код іграшки (або інший елемент для відстеження);
  • знак відповідності технічним регламентам;
  • назва та адреса виробника (у тому числі – дозволяється англійською мовою на пакуванні);
  • назва та адреса імпортера / уповноваженого представника;
  • дата виготовлення (у форматі «місяць-рік»);
  • термін придатності;
  • графічний попереджувальний символ позначення віку у вигляді кола, в якому намальований контур обличчя та вказана вікова група. Цей символ являє собою окружність та перехресну риску, що мають бути червоними на білому фоні, а віковий діапазон (0-3) та обличчя повинні – чорними. Розмір символу не повинен бути меншим у діаметрі за 10 мм. Наявність символу попередження щодо віку є недостатньою - він повинен супроводжуватися короткою вказівкою на конкретну небезпеку, якщо така іграшка використовується дітьми віком молодше 36 місяців.
  • фраза «Детальну тех. інформацію див. на диспенсері (дисплеї) / в інструкції».

     До іграшки обов’язково додається інструкція з експлуатації, схема користування, які надруковані на упаковці, на окремому листі або у вигляді брошури. В інструкції, схемі по користуванню іграшками, іграми або на споживчій упаковці повинні бути вказані правила та види обробки іграшок - (миття, чищення, дезінфекція та їх утилізація в разі потреби).

    Водночас зазначаємо, що у відповідності до Державних санітарних правил і норм ДСанПіН 5.5.6.012-98 до реалізації допускаються іграшки, що мають висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи, виданий згідно з Порядком проведення санітарно- епідеміологічної експертизи, затвердженого наказом МОЗ від 09.10.2000 N247. Споживач має право вимагати у суб’єкта господарювання згаданий висновок для ознайомлення.

    Відповідальність за якість та безпечність іграшок несе суб’єкт господарювання. Державний нагляд (контроль) в даній сфері здійснює Держпродспоживслужба та її територіальні органи.

 

Коростенське районне управління Держпродспоживслужби


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь