День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

Дата: 22.06.2023 09:51

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни — день пам'яті в Україні, що відзначається щорічно 22 червня.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати українців та представників інших народів, які проживали на території України упродовж 1939–1945 років. Найтяжчі –демографічні, які оцінюють у понад 10 мільйонів осіб.

Українці протягом десятиліть пам’ятали про жахливі наслідки війни, вшановують подвиг та пам’ять всіх жертв Другої світової війни. Переживши з великими втратами війну вони ніколи не хотіли її повторення.

Зараз, в період повномасштабної війни з росією, ця дата набула нового, ще більш трагічного, сенсу.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих у роки Другої світової війни, сучасної російсько-української війни, борців за незалежність України, жертв нацистських таборів та російських окупаційних військ.