Лугинська громада

Житомирська область, Коростенський район

Судова практика у справах щодо перетину кордону в період воєнного стану

Дата: 07.06.2023 09:03
Кількість переглядів: 131

   

Постанова Верховного Суду від 09 березня 2023 року у справі №600/2520/22-а: Військовий квиток з відміткою про зняття з обліку засвідчує лише питання щодо військового обліку особи та не є документом, що дозволяє позивачеві перетинати державний кордон під час дії воєнного стану.

  Оскільки на пункті паспортного контролю позивач не надав додаткових документів, які б підтверджували його право на перетин державного кордону, Верховний Суд погоджується з висновком судів попередніх інстанцій: у спірних правовідносинах позивач не мав правових підстав для виїзду за кордон у період введення та під час дії воєнного стану на території України.

  https://reyestr.court.gov.ua/Review/109451196

 

Постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 17 січня 2023 у справі № 260/3486/22: законодавець не ставить в залежність, зокрема місце (країну) здобування відповідної освіти, а також дату вступу до відповідного навчального закладу, до наявності права відповідної особи не бути призваною на військову службу під час мобілізації на особливий період. Необхідним є сам факт перебування на навчанні у відповідному навчальному закладі.

  Студенту для перетину кордону достатньо надати підтверджуючі документи: Студентський квиток або студентську візу; Перекладені та нотаріально завірені документи, що підтверджують навчання в іноземному виші; Військово-облікові документи із записом про надання відстрочки від призову; Довідку, видану територіальним центром комплектування та соціальної підтримки для виїзду за кордон для здобувачів освіти за кордоном.

  https://reyestr.court.gov.ua/Review/108668703

 

Рішення Сумського окружного адміністративного суду від 13 січня 2023 року у справі 480/7574/22: рішення про результати процедури зарахування на навчання особи в закордонний університет від 31.08.2022, яке було надано позивачем на паспортний контроль, не є підставою для надання дозволу на виїзд з України.

  Щодо посилань позивача на те, що йому надана відстрочка від призову на військову службу, суд зазначає, що позивачем не надано належних доказів надання йому такої відстрочки, оскільки відмітка про надання позивачу відстрочки від військової служби під час мобілізації у тимчасовому посвідчення відсутня.

  У довідці Сумського РТЦК та СП також не вказано, що особі надана відстрочка від призову на військову службу, а лише зазначено, що він має право на таку відстрочку.

https://reyestr.court.gov.ua/Review/108389589

  

За інформацією Координаційного центру з надання правової допомоги.

Ярослав Савчук -  фахівець сектору «Лугинське бюро правової допомоги»

Коростенського МЦ з надання БВП


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь